Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet húslevest főzni fagyaszt...

Lehet húslevest főzni fagyasztott húsból?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hideg vízben, lassan kell főzni, de ha meg van még fagyva, akkor előtte olvasszam ki, vagy majd szép lassan felenged főzés közben?
2009. márc. 8. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előtte olvaszd ki, és utána kezd el főzni.

Hát nekem eddigi tapasztalatim szerint, hidegvízben nem igazán lehet főzni :) Viszont hideg vízben fel engedni azt lehet.

2009. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, igazad van, hideg vízben nem megy... :D

Jó poén volt, köszi ...

2009. márc. 8. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindíg olvaszd ki hideg vízben.Melegvízben azért nem jó kiolvasztani mert a hús ize kiolvad a lében.Ilyenkor elveszted a hús értékes ízeit.Egyébként hideg vízben tényleg ne főzzél,mert ha lenne gasztronómiai Nóbeldíj azt megkapnád.Tudom hogy csak véletlenűl írtad el.Szia
2009. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már szegény kérdezőt. Arra gondolt, hogy akkor igazán finom a leves, ha hideg vízben teszi fel főni.

Semmiképp se főzz fagyasztott húst.Én beszoktam tenni a mikroba a kiengedő funkcióra kb.10 percre, ha nincs időm kiengedni.

2009. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!