Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készíthetnék milánói és...

Hogy készíthetnék milánói és bolognai szószt?

Figyelt kérdés
Olyan ízvilágot szeretnék,mint a maggi-s,vagy knorr-os alapok,de szeretném én elkészíteni,mert így azért kiadósabb lenne.Kaptam már néhány receptet,de sima paradicsomszószt érzek rajta,semmi mást.
2011. ápr. 17. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Olyat mint a maggi, vagy knorr nem tudsz csinálni,mert azok tele vannak ízfokozóval és - valljuk meg - nem sok közük van az eredetihez.

mindkét szósz egy paradicsomos alap és a hús, szalonna, fűszerek,zöldségek adják meg az ízt.

tehát valószínű a receptjeid jók, de úgy vagy már vele, mint az eperízű joghurton felnőtt gyerek,aki azt mondja az eperre, hogy nincs eper íze. Túlságosan megszoktad az ízfokozókat

2011. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

(ezek nagyon drágák, mindig magam készítem, szeretik..)

hagyma felvágva-sós olajon dinsztelve, utána bele a

paradicsom (a legolcsóbb konzerv, vagy nagyon finom a hámozott felezett olasz parad.konzerv-és nem drága!)

majd:fűszerek (a lényeg): bazsalikom,kakukkfű, pizza fűszerkeverék + a végén 1 kanál tejföl

2011. ápr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bolognai 5 dkg kolbász vagy húsos szalonnát kezdj piritani

1 nagy f. hagymát, 3 g. fokahygmát adj hozzá

rá a 50 dkg hús mikor elfötte a saját levét

1 répár, 1 cikk zellert, 1 fehérépát lereszelve keverj hozzá,

sózd, borsozd,

öntsd rá 1 p. vizet vagy bort,

addig fözd míg megpuhul a húsi többször néz rá ha elfötte a levét önts még hozzá folyadékot,

ha puha 1 db. paradicsom konzerz

1 tk. rozmaring, oregánó bazsalikom, ha kell még só bors

még melegen keverj hozzá 1 zs. kifött tésztát.

2011. ápr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsóé majdnem jó, én éppen tegnap csináltam és olyan lett,mint ezek a szószók, különösen a Dolmiao bolognai szósza.

A titka egyszerű, vagy húsleves alaplét kell hozzá adni, vagy vörösbort és akkor kell hozzá a répa, zeller stb.

50 dkg sertés laposkát vegyél.

Először egy fej vöröshagymát sütőmargarinon majdnem párold üvegesre, akkor add hozzá az előzőleg felaprított 2 gerezd fokhagymát.

Tedd hozzá a húst, picit sózd meg és picit borsozd, fehéredésig kevergesd.

Utána adj hozzá sok sűrített paradicsomot, egy 350 g-os üvegből, majdnem az egészet hozzárakhatod, akkor öntöd hozzá a 2dl, húsleves alaplét(akár kockából is csinálhatod, akkor fél kockát oldj fel 2dl forró vízben)

Kb.2-3 egész paradicsomot apróra felkockázol, ezt is hozzárakod.

Ezután kell fűszerezni, oreganó, kevés bazsalikom, kevés kakukkű és cukor ízlés szerint. kb. 45 percig kell főzni.

2011. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!