Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készíthetnék ilyet?

Hogyan készíthetnék ilyet?

Figyelt kérdés

Kaptam egy sajtreceptet, és gondoltam kipróbálom. DE előtte kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra!

Szóval a recept: friss tehéntejet kinn kell hagyni meleg helyen, hogy megaludjon. Ha már aludt tej lesz belőle, akkor fel kell tenni a gázra kifűteni, míg összeáll, és kicsapja a savóját. Utána ki kell akasztani csepegni, majd pár mp-re sós vízbe áztatni.


Milyen sajt lenne ebből? olyan, mint a gomolya? Nagyon szeretnék csinálni, mert sajnos nincs pénz venni sajtot, már nagyon régen ettem, pedig szeretem...


2011. nov. 14. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

"Hogyan készíthetnék ilyet?"

Majd leírod, hogyan kell elkészíteni.

Most akkor mi is a kérdés?

Vegyél tejet aztán csináld, hidd el, biztosan finom lesz a végeredmény, de remélem azzal tisztában vagy, hogy csak házi tejjel működik, boltival nem.

2011. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, kaptam egy receptet, de ez nem minden! Azért kérdeztem a tapasztalatokat, hogy érdemes-e belevágni!

A tejárusító autótól tudok venni nyers tejet, nem boltiból csinálnám :). De ha valaki már próbálta, leírhatná a tapasztalatait! Esetleg másfajta sajtok receptjeit is, amit már kipróbáltatok! Köszi!

2011. nov. 14. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem így csinálják a túrót, nem a sajtot.
2011. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, ha tudod, hogy 1 kiló sajthoz kb 10 liter tej kell. megéri-e Neked, ha sajtra nem nagyon futja.

Sok receptet találsz a neten, ha beírod "házi sajt " és

a praktikákat is megtanulhatod.

De szerintem csak annak éri meg, aki nagyon olcsón jut házi tejhez, vagy eleve van tehenük.

2011. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi utolsó, hogy az arányokat leírtad! Pont ezért tettem fel a kérdést, mert a recept nem minden...

Akkor inkább veszek sajtot, jobban járok.

2011. nov. 15. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!