Van valahol ilyen óra? Esetleg lenne szives valaki megmondani hol találok egy ilyet? , ha nincs, hogyan készithetnék?
* Automatikusan eltávolított tartalom.
Alapkérdés: Miért jó egy honlapra óra? Egy országos portálnál még akár érdekes lehet, ha kiírja milyen névnap van, de egy amatőr honlapnál szerintem nincs ember, aki egyáltalán ránézne. Ergo felesleges. Ellenben foglalja a helyet az értékes információktól, tehát áttekinthetetlenebbé teszi az oldalt. Másrészt lassabb oldalletöltést, több megzabált memóriát eredményez.
Előny: 0
Hátrány: n (ahol n legalább 2-nél nagyobb szám)
Amitől egy honlap igazán amatőrnek néz ki az az, hogy van rajta óra, névnapkijelzés, látogatottság számláló a főoldalon. Lehet, hogy elsőre jónak néz ki, meg van egy „ilyet is tudok ám csinálni” érzés, de próbáld átlépni, és fontold meg azt, amit írtam.
A honlap küllemre tetszetős. Nem tudom hol van szükség itt helykitöltésre, szerintem ez így átlátható, nem zsúfolt és ne is üres. A bal és jobb oldalsáv egyensúlyban van. (Talán a fejléc üres kicsit, de az megoldható, ha vékonyabbra veszed.)
Hogy mit csinálnék én:
1. Most van ugye két menü. Az egyik fent a másik jobb oldalon. Szerintem ez így zavaró. Nem egyértelmű azonnal, hogy melyik a főmenü, és melyik másodlagos. Én mindenképpen összevonnám valahogyan a két menüt. Mondjuk bal oldalra tenném a főmenüt, alá a „Történetek” menüt. Így egy helyen lennének, és látszik melyik az elsődleges.
2. Kidobnám a jobb oldalsávot. Kicsit növelném a betűméretet és ezzel együtt növelném a bal oldalsáv szélességét. Ezáltal az oldalsáv kellően „telített” lenne, és a tartalom rész is olvashatóbb lenne. Így nem lenne szükség helykitöltésre. A menü linkekről levenném az aláhúzást és akkor nem lenne zavaró a bal oldalon a sok link.
De ha mindenképpen ragaszkodsz az órához, akkor érdemes Google-ban rákeresni a „freeware flash clock”-ra és válogatni. A méret ugye flash esetén lehet akármekkora, hiszen az határozza meg, hogy mekkora mérettel illeszted be a honlapodba.
* * *
Belelestem az oldal forráskódjába. Egy dolog volt, amin így elsőre megakadt a szemem:
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" Content="text/html; Charset=iso-8859-2">
<META HTTP-EQUIV="Content-Language" Content="hu">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" />
…
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" />
Az oldal iso-8859-2 kódolásban van, így a másik kettő törlendő, különben előfordulhat, hogy nem minden böngészőn jelenik meg jól az oldal.
köszi az észrevételeket, az a meta kod szerintem jol lehet, mert szinte minden böngészőbe teszteltem, IE, Chrome, Firefox, Opera, Safari, a többiben nem, de ezekben müxik :D
amugy pedig kösszi mindent :)
A fent írt meta tag-ek azt mondják meg, hogy a letöltött oldalt milyen karakterkészlettel kell megjeleníteni. Persze ezt felülbírálhatja más tényező is, de mindenesetre sok a meta tag. Ez kb. olyan, mintha egy levélen ez állnak:
A vonal alatti szöveg magyar nyelvű.
A vonal alatti szöveg angol nyelvű.
A vonal alatti szöveg német nyelvű.
-----------------------------------
Bla-bla-bla
Ez így ugye ellentmondásos helyzetet jelent. Most böngésző függő, hogy az elsőt, az utolsót veszi-e figyelembe, vagy más mechanizmus alapján próbál dönteni, hogyan is kell az ékezetes karaktereket értelmezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!