Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet ezekből sütni?

Mit lehet ezekből sütni?

Figyelt kérdés

Most hívott a barátnőm, hogy a kisfiával átjönnének délután.

Szeretnék neked sütni valamit, de nem tudom , hogy ezekből az alapanyagokból miket lehet.

Van itthon 0,5 l tej, 4 db tojás, rama, liszt...segítenétek nekem?


2011. ápr. 14. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kis sajtod is,akkor sajtos rudat, ha nincs palacsinta még mindig lehet belőle:)
2011. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gofrit.
2011. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tejespitét:

[link]


Ezt a receptet tegnap készítettem el, hát valami mennyei! Én fél adagot csináltam egy kb. 20 X 30 cm-es tepsiben (8 szép nagy szelet lett belőle). A fél adaghoz 3 tojást használtam, a többi hozzávalót feleztem. Kb. 40 percig sütöttem előmelegített sütőben, 180 fokon. Egyszerű és isteni finom, csak ajánlani tudom. A hozzávalókat összekeverve egy nagyon folyékony masszát kapunk, és nem tudtam elképzelni, hogy lesz ebből sütemény. De az lett. Alul egy pitetésztaszerű réteg, felül piskótaszerű réteg, középen pedig finom tejes, vaníliás, pudingszerű krém. Megyek is megeszem az utolsó szeletet, amit tegnap este eldugtam. :)

2011. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors választ!! Mindegyik nagyon jóóóó!!De most gyorsan az utolsó válaszoló tejes pitéjét fogom megsütni fél adaggal! :-)
2011. ápr. 14. 10:36
 5/8 anonim válasza:

Ha van otthon darált mák vagy dió, a bögrés mákost vagy dióst javaslom. 5 perc és finom. 1 bögre liszt 1 bögre cukor 1 bögre mák vagy dió, 1 bögre tej 1 sütőpor 1 tojás. összekevered így ahogy van és vajas lisztes tepsiben közepes-nagy lángon megsütöd. Hamar kész. Tehetsz bele almát, megyet... (én gyerekeknek sárgarépát is reszelek néha bele, mert az egészséges és nem is érezni rajta)

Ha esetleg nincs dió vagy mák, de van 10 dkg mazsolád és egy kis búzadara császármorzsát is készíthetsz. Az bármelyik szakácskönyvben benne van és nagyon finom. Bár ahhoz lekvár kellene majd tálaláskor.

2011. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tejespités válaszoló vagyok. Tényleg nagyon egyszerű, csak ne süsd túl. Ha megmozgatod a tepsit, a teteje még remegjen. Így lesz igazán krémes belül. Nekem kb. 40 perc kellett a sütésre. Amint langyosra hűlt, már szeleteltem is. Most pedig hűtőből kivéve talán még jobban ízlik. Ja, és tényleg nem kell bele sütőpor, és ne felejtsd el kemény habbá verni a tojásfehérjét (tegnap ez nálam majdnem kimaradt, de még időben észbe kaptam). :) Remélem, sikerül elkészítened, majd írd meg, milyen lett.
2011. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon finom lett!!:-)))Annyira, hogy tegnap estére mind elfogyott! Könnyű és finom, máskor is meg fogom sütni, köszönöm szépen! :-)
2011. ápr. 15. 09:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :) Nálunk is nagy kedvenc!
2011. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!