Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az apró szemű krumplit hogyan...

Az apró szemű krumplit hogyan használjátok fel?

Figyelt kérdés
Milyen köretként, mihez, mivel fűszerezve, héjában, vagy inkább vacakoltok a pucolásával?
2011. márc. 22. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vacakolunk, nagyon finom, ha a héjában sütöd meg! Én általában megfőzöm hajában, aztán kettévágom, és feta sajtot teszek rá, majd megsütöm a sütőben. Isteni!
2011. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is héjában főzöm, vagy sütöm. Sokkal ízletesebb, mint amikor meghámozva főzöm.
2011. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Héjjába megfözöm, megpucolom és olajon átpititom ugy egészbe. Nagyon finom
2011. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

Konkrétabban olyasmire gondoltam, hogy pl. alufóliába csomagolom megmosva a héjas krumplit, mellékockázok szalonnát, vagy csak pácolt csirkemellet (kockára vágva), így be a tepsibe, alá kevés zsír, és megsütni.

Ilyenekre gondoltam még, hogy ha van, írjátok meg bátran :)

2011. márc. 22. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szoktam belőle csinálni:


Sárga sült burgonya (Srí Lanka)


1,5 ek. vaj, 1-1 mk. reszelt fokhagyma, vöröshagyma, 2 mk. kurkumapor, 0,5 kg hámozott, főtt, apró újburgonya, késhegynyi bors, só, 1 tk. aprított petrezselyem.


Pirítsuk a vajban üvegesre a hagymákat. Adjuk hozzá a kurkumát, lassú tűzön pirítsuk még 2-3 percig. Tegyük bele a burgonyát, 5 percig pirítsuk. 2 ágú villával keverjük.

Szórjuk meg a borssal, sóval, petrezselyemmel.

Forrón tálaljuk.

2011. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Héjában megfőzve: ebből szoktam a rakott krumplit, de lehet belőle krumplis-lángost, mákos-núdlit is.

Krumpli-saláta:

a héjában megfőzött krumplit kockára vágva átforgatod szálára vágott dinsztelt hagymára, sóval, borssal, kevéske cukorral, ecettel ízesítve. Melegen tálalod.

2011. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, ezeket ismerem, én valami különlegesebbre gondoltam, mint amit fentebb írtam is :) de köszönöm, hogy leírtad :) megy a zöld kezecske :)
2011. márc. 22. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!