Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tojás miért számít nehéz...

A tojás miért számít nehéz ételnek?

Figyelt kérdés
Megkívántam a lágy tojást vacsorára, így kerestem a kérdések között, hogy mennyi ideig kell főzni, mígnem valaki írta, hogy ilyenkor estére már nem szokás, mert nehéz étel. De hát miért? Nem is olyan nagyon zsíros és csupa fehérje stb.
2011. márc. 18. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert valaki kitalálta. Ma szinte semmit nem lehetne megenni,mert minden vagy nehéz vagy egészségtelen.

Bármit eszel vacsorára,ha nagyon sokat eszel,vagy utána azonnal lefekszel,megterheli a gyomrodat.

2011. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Hát pedig megfingat rendesen. Nem olyan durva mint a velőspacal, de azért én inkább valami müzlit vagy egyéb édeset ennék.
2011. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor ettem azt vacsorára kis koromban a nagymamámnál. Soha nem ülte meg a gyomrom. Most is gyakran azt eszek este.

Nem tudom, milyen válaszokat találtál, de nekem a nagymamám mondta még régen: "Ha lágytojást szeretnél enni kislányom, akkor forrásban lévő vízbe tedd a tojást és úgy fázd három percig. Nem 2-ig, nem 4-ig, hanem 3-ig."

És tényleg. Én mindig így csinálom és mindig jó lesz.

Ja, a tojást nem árt korábban kivenni a hűtőből, vagy jó meleg vízben megmosni akkor nem csattal el, mikor beleteszed a forró vízbe (bár mikor elfelejtem, akkor is csak ritkán szokott)

2011. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Mer a Rubin Réka meg a Sóbri Jóska azt mondta!
2011. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
mert annak ellenére, hogy tele van fehérjével és nem tartalmaz szénhidrátot, nagyon magas a sárgájának a koleszterintartalma.
2011. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: ma már rájöttek,hogy NEM magas a koleszterintartalma,és nem is emeli meg a koleszterin szintet! Arról még nem hallottam,hogy bárkinek is szélgörcse lett volna a tojástól. Legfeljebb akkor nehéz,ha a rántotta úszik zsírban. De akkor nem a tojástól vagy rosszul,hanem a zsírtól.
2011. márc. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a tojás jó, és ha nem zsírszalonnával meg egyéb nehéz fincsiséggel eszed, akkor estére sem nehéz

egy jó kis zöldségtállal tök jó

2011. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!