Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szombatra átvállaltam a...

Szombatra átvállaltam a fozest anyukámtól, de meg nem tudom mit fozzek. Valami egyszeru kellene. Ajánlanátok valamit?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 21:15
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%
palacsinta, gofri, kakaóssüti, keksztekercs ezek 1xűek : )
2011. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Koszi.Es a csigához en is csinálhatom a tesztát??Es ha igen ahhoz is van valami egyszeru recept??
2011. márc. 17. 21:32
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A muffint nagyon könnyű megcsinálni. Ha van muffin sütőtök, akkor süss azt! Csokidarabos bevált receptem, mindig ezt csinálom:


12,5 dkg vaj

17,5 dkg cukor

2 tojás

30 dkg liszt

1 sütőpor

1,25 dl tej

100 g (egy tábla) tejcsoki


A cukrot elkevered a szoba hőmérsékletű lágy vajjal, aztán egyesével a tojásokat hozzáteszed, és addig kevered, amíg a tojás ki nem fehéredik, én robotgéppel szoktam. Muszáj sokáig keverni, ettől fog szép magasra feljönni a muffin.

Egy másik tálba a lisztet összekevered a sütőporral, és a felkockázott csokival.

Tedd a vajas keveréket a liszteshez, de csak nagyjából keverd össze, és öntsd hozzá a tejet! Nem szabad túl sokáig keverni!

Belekanalazod a papírba, vagy a kivajazott formába, és 180 fokon 25 percig sütöd. Nagyon finom lesz! :-)

2011. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
te is megcsinálhatod a kakaóscsigához a tésztát, de belegebedsz mire minddel végzel, de ha gondolod elárulom a titkát :)
2011. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Paradicsom leves, és mondjuk palacsinta.

Vagy mákos tészta.


Üdv!

2011. márc. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerintem először készítsd el a pudingot, amíg főzöl, meghűl annyira, hogy még a hűtőbe is be tudod időben tenni.

Jó a zöldségleves benne valami apró-tésztával, és utánna a rakott-krumpli, amíg az a sütőben van, el is tudsz magad után mosogatni. Így nem kell egy egyszerű szombati kajával egész napot a konyhában töltened.

2011. márc. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Egyszerű recepteket írak, az igaz, de ezek egy kezdőnek időbe telik, neked meg csak egy délelőttöd van.


Egy franci hagymaleves az gyors és finom (biztos rég nem ettek ilyet)


* 3 közepes vöröshagyma

* 1 liter húsleves (leveskockából is jó)

* liszt

* vaj

* szerecsendió

* bors

* só


Elkészítés:


A meghámozott hagymákat vágd félkarikákra, és vajon fonnyaszd meg. Ha már üveges, szórd meg kevés liszttel, és pirítsd még 2-3 percig, majd öntsd fel a húslevessel (leveskockából is tökéletesen megfelel). Sózd, borsozd, s fűszerezd szerecsendióval. 15-20 perc lassú főzés után szedd ki a hagyma felét, passzírozd át. Folyamatos keverés mellett add hozzá a leveshez. Végül forrósítsd fel a levet. Pirított kenyérkocka ideális mellé.

Ezt én már kipróbéltam, és nagyon finom!



Főételnek meg csirkemelleket beleforgatod lisztbe majd tojásba és utána reszeltsajtba. Ezt szépen belerakod egy jénaiba és felöntöd egy kevés tejjel, hogy a sajt még épp kilátszódjon. Sózod és borsozod. Megsütöd. Mikor kész, szorsz még rá reszeltsajtot, visszateszed a sütőbe és rápirítod.

Ehhez illik a kukoricás rízs :), vagy bármi más...



Desszertnek meg a Tiramisu nagyon finom lehetne. Ajánlom azt a receptet, ami a Szarvasi Mascarpone müanyagfedelén belűlről olvasható. Nekem ez a recept vált be a legjobban.

Ezt kell majd legelösszőr megcsinálni, mert a hűtőben kell állnia kb.2 órát (de előző este is elkészíthető, nem lesz semmi baja).



Jóétvágyat!

2011. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

fiatal vagy....Hódít a muffin a korosztályban....:):)

Egyszerű,mindet csak össze kell kavarni,és megsütni...:) Szóval....

2011. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a tippeket
2011. márc. 19. 15:15
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Megírnád, hogy végülis mit főztél és hogyan sikerült. No meg hogyan "díjazta" a család? Szerintem sokan szurkoltunk Neked! :D
2011. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!