Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagymás sonkás rántottába...

Hagymás sonkás rántottába mennyi só vagy vegeta kell? nekem sosem lesz olyan ízletes mint anyumnak, gondolom azért mert nem fűszerezem meg eléggé.

Figyelt kérdés
Mennyit tegyek? 1 fej hagyma, kis sonka, és kb 4-5tojás mellé?!
2011. márc. 16. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
mokkáskanálnyit,laposan. az a pici kávéskanál, de azért, ha sonkát is vedd számításba, lehet, hogy az is sós.ha a felvert tojást így sósnak éreznéd, üss hozzá még egyet.
2011. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a sonka nem hiszem hogy sós vagy is passz :)csak nekem mindig olyan ízetlen az enyém ... :S
2011. márc. 16. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Vegetát inkább ne tegyél, maradj a sónál. És hogy mennyit? az elég egyszerű: minden tojásra egy csipet+1. Tehát 5 tojásra 6 csipet só. Ha a sonka sós, azt tényleg figyelembe kell venni. Én ha gazdagra, ízesre szeretném a rántottát, kb. így készítem: az apróra vágott hagymát egy kiskanál finom házi disznózsíron pirítom meg, teszek bele felvágott zöldpaprikát, kevés paradicsomot és 3-4 karika füstölt kolbászt. Ebbe beletehető a sonka is. Kicsit fedő alatt párolom. A tojásokat alapos mosás után tálba ütöm, sózom (ahogyan már írtam), nyomok bele egy kevés Piros Aranyat és teszek bele 2-3 kiskanál tejfölt. Jól összekeverem, felverem és utána mehet az elkészített raguba. Addig sütöm-kevergetem, amíg kb. kocsonyás állagú lesz, én nem szeretem, ha nagyon megkeményedik. Friss kenyérrel, vagy pirítottal meg egy nagy bögre tejjel... na elég. :)
2011. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is tipikusan az a kaja, ahol ahány ház, annyi szokás. Anyukádat kérdezd meg, hogy ő hogyan ízesíti, ha azt akarod, hogy olyan finom legyen a tiéd is. Ahhoz nagy szerencse kell, hogy itt valaki pont úgy süsse a rántottát, ahogy anyud :) Én pl. sose teszek bele vegetát, csak sót, néha őrölt paprikát meg borsot, még ritkábban egy kevés fokhagymát. A mennyiség meg... kinek hogy ízlik. Ha még nem találod elég fűszeresnek, akkor legközelebb egy kicsit többet tegyél bele (ha nem akarod az anyukádat megkérdezni, bár szerintem az lenne a legegyszerűbb, vagy ha nem tudja pontosan megmondani, akkor egyszer megnézed, hogyan csinálja, akkor látod, mennyit szór bele)
2011. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!