Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi babapiskótát adhatok a...

Házi babapiskótát adhatok a babánknak? (szalalkáli miatt kérdezem)

Figyelt kérdés
A sok okos 21. századi anyuka nem bír válaszolni, így itt kérdezem, tapasztalt sütő-főző asszonyoktól :) (én amúgy adnék neki simán, 9 hós elmúlt)
2011. márc. 11. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Szalalkáli nélkül adnám, de azzal nem, a szalalkáli nem egy 9 hónaposnak való anyag.

(egy pék-cukrász anyuka)

2011. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de akkor mitől lesz puha, és nem kemény? tegyek bele több vajat? és miért nem adnád a babádnak? a szalalkáli csak felfújja a tésztát, könnyíti, vagy marad benne "adalékanyag"? (és amúgy hogyan készítik akkor a méregdrága bolti babáknak való babapiskótát?)
2011. márc. 11. 17:28
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Nyugodtan add neki. Én már 5-6 hónaposan is adtam nekik szalkális süteményt. Egyiknek sem lett tőle semmi baja.

Nem követem a mostani "semmit ne egyen a gyerek" divatot.

2011. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
A másik kérdésednél leírtam a miértre a választ.
2011. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ezer hála és köszönet, mi sem követjük ezt a fajta divatot, már bolognait eszik (ugyanazt, mint mi, csak neki villával darabolva), mindent eszik, semmire sem allergiás. Akkor hétvégén sütök neki :) köszi-köszi-köszi!!!
2011. márc. 11. 17:59
 6/7 A kérdező kommentje:

A szalalkáli ammónium-bikarbonát. Lássátok mit tudok:


NH4HCO3 (ammónium-bikarbonát)→ NH3 (ammónia) + H2O (víz) + CO2 (szén-dioxid)


:o) tehát gáz és víz és gáz lesz belőle :D

2011. márc. 12. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
miért is kellett kitöröltetni a válaszomat?? Ha százszor kitörölteted is mérgező anyagról beszélünk! De ha nekem nem hiszel, kérdezd meg a gyerekorvosodat, nem fogja támogatni azt, hogy szalalkálit adj a gyerekednek. Nem babáknak való anyag! És tényleg fölösleges volt kétszer kérdezni, ha ennyire nem is érdekelnek a válaszok. Aki meg kitörölte az előző választ, írja már meg, hogy mi ki vetni való volt rajta!!
2011. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!