Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikróba is meglehet párolni a...

Mikróba is meglehet párolni a zöldségeket ha beteszem őket egy tál vízbe vagy képtelenség?

Figyelt kérdés
köszönöm
2011. febr. 26. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Én a helyedben nem tenném... :S Elég érdekesen hangzik, egyébként sem pártolom a mikrót, mert ki tudja mit sugároz a kajába!
2011. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csináltam már ilyet. Mondjuk még régebben, mikor anyuméknál laktam. Volt ott egy mikrós szakácskönyv és abból válogattam recepteket. Sajnos nem tudok pontos tanácsot adni, hogy milyen fokozaton kell elkészíteni, mert már elfelejtettem. :(

Mindenesetre arra emlékszem, hogy fincsi volt. :)

2011. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, akkoriban sütöttem benne csirkecombot, halat, meg efféléket. Általában egyszemélyes, diétás kajákat. Akkortájt fogyóztam nagyon. :)
2011. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen teheted a mikróba. Szoktam rátenni sót, ételízesítőt és egy kis margarint. Tedd egy jénaiba és tegyél rá folpackot.
2011. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A saját gőzében megpuhul. Nézegesd és, ha úgy érzed tegyél rá egy kis vizet.
2011. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm

igen, én is fogyás céljából szeretném elkezdeni fogyasztani a párolt zöldségeket, csak koleszos vagyok ahol csak mikro van

2011. febr. 27. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:
3%

Ha vízbe teszed, főni fog, nem párolódni.

Mellesleg az se mindegy, hogy amit eszel, mennyire egészséges... vegetával (ízfokozó!) meg folpackkal (műanyag) pont tönkreteszed az egészet. Meg "lehet" csinálni, kérdés, hogy érdemes-e.


Mit ennél a párolt zöldséghez? Mert ha csak magában gondoltad, fehérje nélkül, az sem jó ötlet. Ha csak mikró van, honnan lesz hús hozzá?

2011. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A mikróban is lehet párolt zöldségeket késziteni: egy tányérra teszed vékonyan elteritve a zöldségeket, sóval meg füszerekkel izseited (vegeta NEM célszerü, mert csak izfokozók vannak benne), és lefedve - másik tányérral, vagy müanyag fedövel - közepes fokozaton 5-10 percig párolod, utána ha szükséges, megforgatva még pár percig, és kész.

Ha akarsz, ugyanigy tudsz húsokat is párolni, egy csirkecombnak 10 perc általában elég.


A mikróban nem csak rádióhullámok vannak, és az egyrészt nem tárolódik semmiben (az ételekben sem), másrészt nem ártalmas, mert csak az élelmiszerekben lévö vizet forrósitja fel.

2011. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

most pároltam kb 25 dkg fagyasztott gombát egy üvegtányérra szétterítve maxon 3 percig.semmi fedő rá, mert magától vizet enged és pont jó volt a felesleges víz

majdnem mind eltűnt róla.így most pont ehető lenne,de megy a pizza tetejére, ami meg már nem fogyókúrás sajnos,de imádom...

2011. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!