Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit reggelizzek?

Mit reggelizzek?

Figyelt kérdés
Amikor felkelek,mindig jön a hosszas tanakodás:Mit is reggelizzek? Sosem tudom kitalálni......és a végén csak arra jutok,hogy már dél van és ebédelek. Kérlek segítsetek,mert reggel a tojáson és a virslin kívül semmi sem jut eszembe
2011. febr. 19. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Körözöttet, bundás kenyeret, lángost, tócsnit, meleg szendvicset, máj krémet, hal konzervet, házi vajkrémet, beapritóst-kakaóba, sok zöldséget/ paprika, paradicsom, uborka, retek , hagyma stb./.
2011. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Vajas lekváros kenyér, vajas mézes kenyér tejjel, vagy kakaóval. / én nagyon szeretem /
2011. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

melegszendvics, piritóí(lekvár/méz), mézes/lekváros kenyeret, tükörtojás, főtt tojás, rántotta, szendvics (sonka, sajt, zöldségek) parasztreggeli:p (én hívom csak így, egy-két krumplit megfőzől, majd egy serpenyőbe pirítasz tetszés szerint zöldséget (én általában hagymát, pari, paprika, uborka, cukkini) megpirítod, rávágod a krumplit, ütsz rá két-három tojást, és aprítasz bele virsli és/vagy kolbászt és/vagy sonkát/párizsit, amikor már látod hogy ropogósra sült megszórod reszelt sajttal-nagyon finom és laktató)

müzli tejjel/joghurttal és/vagy mézzel, gyümölcsökkel

palacsinta

halkonzervek, máskrém, fűszervajak, körözött, tojáskrém zöldségekkel

2011. febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindegyiket ki fogom próbálni!
2011. febr. 19. 11:20
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
9.21-es . mi értelme az ismétlésnek? Az első már majdnem mindent leirt, csak megismételted. A virsli, kolbász, tojás meg eredetileg kilőve a Kérdező által. A vajas-mézes jó, nem tudom miért lett lepontozva.
2011. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én főtt gabonákat ajánlanék, nekem nagyon bejön.Főtt köles, főtt hajdina, főtt barna rizs, főtt müzli vagy főtt zabpehely.Ez utóbbi kettő a kedvencem, meg a köles.Lobogó forró vízbe kell beleszórni a cukrozatlan müzlit vagy a zabpelyhet, és kb. 10-15 percig főzni legkisebb lángon.Őrizd, ki ne fusson! A végén önthetsz a zabpehelyhez egy kis tejet is,(vagy szójatejet, tejport), de simán is finom.A víz teljesen elfő.Friss szeletelt gyümölccsel, olajos magvakkal mennyei!Ha édesebbre vágysz, tegyél rá egy kis mézet!Lekvárral is finom. A köleshez pici só szükséges; ezt darált mákkal, mézzel fogyasztom.Este is megfőzhető, mikróban melegíthető, d frissen az igazi!A zabpehely (a teljes őrlésű kenyérhez hasonlóan)nem hirtelen emeli meg a vércukorszintet, hanem szépen lassan,Ezektől nem éhezel meg gyorsan, é nem sokkolod a hasnyálmirigyed!Energiát kap az agyad, reggel főleg szénhidrát kell.Még egy ötlet avokádó sózva barna kenyéren.Nagyon finom!
2011. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszönöm a válaszokat,a recepteket,ötleteket felírtam magamnak.
2011. febr. 19. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Kukoricakását.Polentának vagy puliszkának is nevezik. A híre rossz, de nagyon finom reggelire.Forró, enyhén sós vízbe szórj kukoricadarát, vedd kicsire a gázt, néha keverd meg, és addig főzd, mint a grízt szokás.Besűrűsödik, megfő. Melegen tálald dzsemmel vagy friss, apróra vágott gyümölcsökkel, esetleg mézzel!Sósan is ehető, ez esetben juhtúróval ajánlom.Rendkívül kellemes reggel a gyomornak, nem nehéz étel, mégis elegendő energiát ad.Jó étvágyat a sok új recepthez!
2011. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ki fogom próbálni.
2011. febr. 20. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!