Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ehhez a recepthez...

Szerintetek ehhez a recepthez cukros, vagy sima kakaót kell rakni? Nem írja, és nem szeretnék mellényúlni. Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
A 3 tojás sárgáját habosra verjük, a fehérjét pedig kemény habbá. A fél bögre lisztet, a fél bögre kristálycukrot, a 2 joghurtot és a sütőport összekeverjük. Ehhez a sütőporos krémhez hozzáadjuk a 3 tojás sárgáját, majd 3 evőkanál kakaót, 2 evőkanál mézet és a felvert tojásfehérjét. A 15 dkg margarint 2 tábla étcsokival vízgőz felett megolvasztjuk, majd amikor kicsit kihűlt, a krémhez adjuk, jól eldolgozzuk, figyelve arra, hogy a hab ne essen össze! Tortaformába öntjük, és a piskótához hasonlóan sütjük, de nem kell megvárni, míg a belseje is teljesen átsül, ha a tűpróbánál kicsit még tésztás marad a tű, akkor már jó a torta, hiszen belül attól lesz olyan nagyon krémes.
2011. febr. 10. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a recept kakaóport ír, az garantáltan mindig keserű kakaó, tiszta por. Benne van külön a receptben a cukor meg a méz. A cukor sosem szentírás, mivel nem mindenki szereti egyforma édesen, tehát amíg még lehet, kóstold meg, és ha nem elég édes, még adhatsz hozzá többet.
2011. febr. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
ez a brownie-ra hasosonlít, tuti, hogy keserű kakaó kell bele.
2011. febr. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A sima keserű kakaópor sokkal erőteljesebben csoki izű, minden süteménybe ez kell. A cukrozott kakaóból jóval több kéne, és emiatt sokkal édesebb lenne a süti.
2011. febr. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a receptben nincs az írva, hogy cukrozott kakaó, akkor csak sima kakaóport használj. Egyébként én is megszoktam kóstolni a "tésztát", ha nem elég édes, akkor inkább teszek még bele egy kis cukrot. Ez kakaópor függő.

Ha elkészült, elcsábulhatunk egy szeletre? :)

2011. febr. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan írtatok :) Háááát, lehet én se fogok elcsábulni, majd csak megszaglászom, vagy csak egy icipici szeletet eszek, mert épp fogyózok :D Barátomnak csinálom Bálint/ Valentin napra, mert megbeszéltük, hogy nem fogunk ajándékot venni egymásnak, de én azért szeretném őt meglepni :) Szép napot Nektek! :)
2011. febr. 10. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!