Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit jelent az, hogy nem...

Mit jelent az, hogy nem ehetem a fehér lisztet és a kelt tésztákat?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a fehér kenyeret helyettesítenem kell barnára, de akkor most nem ehetek kalácsot se? Mert abba éleszto megy. Az élesztot már próbáltam sutoporral helyettesíteni, de ez nem az igazi. Aki jártas ebben a témában, légyszi segítsen.
2011. febr. 2. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez szó szerint azt jelenti, hogy nem ehetsz semmilyen fehér lisztes és élesztős cuccot. Sem kenyeret, sem kalácsot. Létezik ún. "élesztő nélküli kenyér", ez általában tönköly. Ha van a közelben Lipóti pékség, ott tudsz venni, ott finom. Néhány más helyen is lehet kapni, azok nem olyan jók, a bolti csomagolt egészen rossz.

Önmagában a "barna" kenyér nem elég, ezeket legtöbbször malátával színezik, és nagyrészt fehér lisztből állnak. Főzéskor is helyettesítened kell a fehér lisztet.


Miért kell kerülnöd ezeket? Candida?

2011. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem ehetsz, amiben fehér liszt van. A kelt tészta pedig kb. felölel minden sütőipari terméket, a fánktól a kalácson át a kakaóscsigáig.
2011. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez mind világos, de akkor mit ehetek? Mostmár akkor életemben meg se kóstolhatom a kalácsot?? Amúgy meg, olyan tészta nemlétezik, ami 100%os barna lisztbol áll. Sot még kenyér sem.
2011. febr. 2. 11:05
 4/7 anonim ***** válasza:
De miért nem ehetsz lisztes ételeket? Ezen kellene változtatni,nem pedig az ételeket nem enni.
2011. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért mert allergiás vagyok a fehér lisztre és ahogy megeszem a kelt tésztát, gyomorproblémáim lesznek. Ezen szerintem nemlehet változtatni, csakis úgy, h. figyelek mit eszek, vagyis kihagyni a fehér lisztbol készult termékeket. Az még nemis lenne probléma, a legnagyobb gondot a kalácsok jelentik, mert azokat imádom és szeretném tudni, lehet e barna lisztbol finom kalácsot sutni, persze az éleszto elhagyásával...
2011. febr. 2. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Fehérliszt-allergiát még nem hallottam. A "barna", pontosabban a teljes kiörl. lisztben minden benne van, ami a fehérben, akkor arra hogy nem vagy allergiás?

Nem lisztérzékeny (gluténérzékeny) vagy véletlenül? Mert akkor a tk. lisztet sem eheted, csak rizslisztet vagy kukoricalisztet, és az abből készült dolgokat.

2011. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kalácsot lehet kukoricalisztből sütni (meg a sütiket is). Hogy az élesztő helyett jó-e a sütőpor, azt nem tudom. Valamilyen kalácsot biztosan lehet vele sütni, nem biztos, hogy pont olyan lesz, mint az élesztős.
2011. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!