Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik azok az eszközök, amelyek...

Mik azok az eszközök, amelyek nem hiányozhatnak a konyhából?

Figyelt kérdés
Mindenféle konyhai kiegészítőre gondolok, amelyek megkönnyítik a sütést fűzést.
2011. jan. 31. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tésztaszűrő, nyújtótábla, nyújtófa,Merőkanál, villa, kés , kanál, lábasok-kicsi, nagy, közepes, kések, vágódeszka, tányérok, tálcák, vízforraló(legalábbis nekem nélkülözhetetlen),kenőtoll, tepsik, sütőpapír, derelyevágó, reszelő.
2011. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vízforraló és derelyevágó nem kell feltétlenül. Mikrózható edények viszont igen. Kellenek még tölcsér,szita,mérőpohár,tésztaszűrő,edényalátét,kenyérvágókés,kuka,vizeskancsó.

Jó ha van: háztartási mérleg,zöldséghámozó,nokedliszaggató,tojásszeletelő,és kisebb tepsik,folpack és alufólia.

Hasznos egy többfunkciós robotgép is,amivel lehet habot verni,tésztát dagasztani,esetleg szeletelni is.

2011. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken kívül:

-gáztepsi

-különböző méretű tepsik

-krumplinyomó

-fakanalak

-keverőtálak különböző méretben

-jó dolog a jénai tál is

-fokhagymanyomó

-reszelő (sajthoz, zöldséghez, stb)

-húsklopfoló

2011. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt az én alapfelszerelésem:

2-3 l-es lábas, 5l-es fazék, egy lábas a tejhez, ha forralsz.

Kis nyeles edény rántást sütni.

Serpenyő, amiben palacsintát is lehet.

Tepsi vagy muffinforma.

Bögre, kanál kiskanál mérni.

Egy fakanál a hagymás ételhez, egy a tejeshez, egy falapát.l-es műanyag tál, fél l kis tálka.

Krumplinyomó, habverő, fokhagymaprés, kloffoló.

2 db merőkanál.

Szűrő.

Vágódeszka, egy éles húsvágó kés, egy kis zöldséghámozó, kenyérvágó, kenőkés. egy villa.

Nagyon hasznos egy olyan csipesz, amivel a kiflit szedik: ez nagyon jó, pl.. húst fordítani.

2011. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire szeretsz a konyhában sürögni-forogni.

Én nem rég költöztem egy olyan lakásba, ahol semmi sem volt a konyhában.

Nem érdemes egyszerre mindent megvenni! Csak azt vedd meg amire neked van szükséged. (ha nem csinálsz galuskát, ne vegyél galuskaszaggatót!)

Gondold át mik a kedvenc ételeid. Süsd \ főzd meg őket fejben. Eközben minden használati tárgyat írj le egy lapra, amit felhasználtál az ételek elkészítéséhez.

Lábasokból, serpenyőkből, és késekből érdemes jóminőségűt venni! A többi mindegy...

2011. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tésztaszűrő helyet megteszi, ha rászorítod a fedőt a fazékra.
2011. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tölcsér
2011. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bár mihez neki állok megcsinálni. Imádok sütni, főzni csak mindig közben érek el oda hogy ezt könnyebb lenne ezzel vagy finomabb lenne azzal csinálni... stb.

Persze nem írom fel.

Példának: szeretjük a fokhagymás kajákat, de fokhagyma nyomom nincs pedig gondolom finomabb lenne mint a fokhagymakrém vagy granulátum.

Ilyesmire gondoltam.

Köszönöm az infókat

2011. jan. 31. 11:52
 9/10 anonim válasza:
Fokhagymanyomóm nekem sem volt sokáig de tök jól le lehet reszelni sajtreszelőn is.:)
2011. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van f.hagyma nyomóm de nem használom.Jó késsel apróra vágom,kevesebb a mosogatni való!Két mély fiókom volt tele konyhai eszközökkel.Pont tegnap válogattam át mit is használok belöle.Mára egy fiókra csökkent.
2011. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!