Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell muffint csinálni?...

Hogyan kell muffint csinálni? -most kéne-!

Figyelt kérdés
irjatok gyorsan pls! tom ott a google, de veletlenirtam ide. szoval egy könnyü receptet?pl 12db-ra? és szódabikarbóna mindenképp kell bele??
2010. dec. 23. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
mindmegette.hu-n találsz könnyű recepteket. És ha jól tudom a szódabikarbónát a sütőporral lehet helyettesíteni.
2010. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon egyszerű alapreceptem, ezt lehet mindenféle módon cifrázni:

Kb 12 darabhoz: 1 pohár joghurt (natúr vagy gyümölcsjoghurt is lehet) és az adott joghurtospoharaddal mérve: 1/2 pohár cukor, 2 pohár liszt, 1/2 pohár étolaj, 1 tojás, 1 zacskó sütőpor, 1 zacskó vaníliás cukor. Egy tálban mindent összekeversz, a muffinformádat kikenet vajjal/margarinnal vagy egyszerűen csak muffinpapírt raksz bele és belekanalazod a tésztát. 180 fokon alsó-felső sütésen kb.20-25 perc alatt kész, ha légkeveréssel sütöd, kb. 5 perccel hamarabb. Tűpróbával ellenőrizd, hogy átsült-e. Ez önmagában is nagyon finom (különösen, ha jó gyümölcsjoghurttal készül), de tehetsz bele lecsepegtetett meggyszemeket, fahéjas cukorba forgatott almadarabokat, tört étcsokoládét, aszalt gyümölcsöket, stb. Pl. múltkor úgy készítettem, hogy a forma aljára tettem egy kis tésztát, rá egy mokkáskanálnyi ízesített túrókrémet (áttört túró egy kanál tejföllel, vaníliás cukorral, porcukorral, reszelt citromhéjjal ízesítve, krémesre keverve) és rá még egy adag tészta került, így ment a sütőbe. 10 perc után mindegyikbe nyomtam egy kocka étcsokit és így sütöttem készre. Nagy sikere volt, így persze, a töltelék miatt nem 12, hanem kb.14-15 darab muffinod lesz.

2010. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kis vagy nagy poharas joghurt?
2010. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9:27-nek: eredetileg kis poharasra szól a recept, de ha nagy pohárral méred, akkor arányosan emeld a sütőpor, vaníliás cukor és a tojás mennyiségét is! A többi a "mérőpohár" mérete miatt úgyis arányos marad. Viszont nagy poharasból egy regimentre való muffin lesz!
2010. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
huuh... megcsináltm a muffinokat xxd kivülröl elég jo ize finom. viszont a tésztája nemsikerült. furi lett... kicsit összeragadt v üregek keletkeztek. ez mitől???
2010. dec. 24. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!