Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elektromos sütő, alsó sütés =...

Elektromos sütő, alsó sütés = gázsütő?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy minden étel odaég. Fagor gáztűzhelyem van, a főző rész gáz, a sütője elektromos. Van rajta alsó, felső és felső-alsó sütés funkció. Én a felső-alsót használtam eddig, mert azt gondoltam, hogy az egyenletesen süt. De miután minden ételem megégett benne, a közepe meg sokszor nyers maradt, akkor gondolkodtam, hogy túl erős a sütés alulról és felülről is, a gáz sütő csak alulról süt.
2010. dec. 16. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
próbáld meg, hogy alsó sütésre teszed és magát a kaját, meg minél feljebbre helyezed. légkeveréses funkció nincs benne? azzal tényleg egyenletesen sülne, én az esetek 90%ban azt használom.
2010. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Al alsó-felsö egyenletesebb, de szerintem valószinübb, hoyg túl nagy höfokot választasz - 10-20 fokkal alacsonyabbra állitsd, mert sok sütö melegebb, mint ami meg van adva a szabályzón.
2010. dec. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy alacsonyabb hőfokot válassz, így lesz ideje átsülni az ételeknek.
2010. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálap pont fordítva volt: gázsütőnél minden megégett, közben nyers maradt, még alacsonyabb hőfokon is, a villanysütőben pedig minden tökéletesre sül.
2010. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem is írták, a villanysütők általában sokkal jobbak a gázosoknál. Süsd alacsonyabb hőmérsékleten, ha húst sütsz, mindig legyen alatta víz, vagy takard le, ha van rá módod kapcsolj egy kis légkeverést.
2010. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, lejjebb kell venni a hőfokot is. Még kezdő háziasszony vagyok és mindig követem az utasításokat a szakácskönyvből. Van légkeverés funkció is, arról inkább nem is beszélek... :) tavaly a bejgli 10 perc alatt megsült, borzasztó lett :))
2010. dec. 16. 14:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Megoldódott? Ugyanez a gondom. :(
2016. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!