Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sültkrumpli pucolás nélkül?

Sültkrumpli pucolás nélkül?

Figyelt kérdés
szoktatok ilyet csinálni?rengeteg apro krumplim van ,sajnálom elhajitani.Keresztanyám ajálta ezt a variáciot,h jol jol megmossa ,nem pucolja és megsüti mint a sültkrumplit,a nagyobbakat 2be vágja.én kicsit idegenkedek töle.
2010. nov. 13. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Étteremben adják.

De süsd vagy főzd meg héjában, nudlinak, s hamar megpucolod úgy. Vagy megsütöd hajában, sütőben, és mindenki magának pucolja azt a pár darabot. Hideg zöldfűszeres tejföllel, sült mellé.

Nme szoktál hajába krumplit sütni?(amikor a héjat nem esszük meg, de benne sül)

2010. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, ha nem öreg krumpli, akkor a héját is meg lehet enni, ha öreg, akkor ki kell kanalazni a héjból.
2010. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
steak burgonyának hívják:) ne idegenkedj, süsd csak meg, nagyon finom köret ;)
2010. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Körömkefével megdörzsölheted őket ha koszosak, a héjában sült krumpli nagyon finom :)
2010. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is szoktam héjában sütni a krumplit, mondjuk én az újkrumplit, mert annak nagyon vékony a héja. Jó alaposan mosd meg a krumplit, majd tedd be őket egy tepsibe, nagyobbakat vágd ketté. Szórj rájuk vegetát, de még mielőtt beteszed sülni, tegyél fel egy kis olajat melegíteni. Pucolj fokhagymát kb 5-6 gerezdet, a fokhagymákat süsd meg az olajban. Ha megsültek vedd ki őket az olajból, az olajat pedig öntsd a krumplikra. Ezután beteheted sülni a krumplit 200-220 fokon. Az újkrumplinak a héját nem kell lehúzni sütés után, mert az vékony és meg lehet enni. De az öreg krumpliét le kell. Gondolom valamilyen sült hús mellé szeretnéd tálalni, nagyon finom, és a sült fokhagyma is nagyon jól megy hozzá, az is nagyon finom.
2010. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi régen sütöben csináltuk, héjában sütve. :D
2010. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szoval akkor megehetem a héjával együtt is?
2010. nov. 16. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!