Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a páromnak?

Mit főzzek a páromnak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nagyon válogatós,és finnyás. Utálja a zöldségeket,és a tojást. Húsból csak a csirkét eszi(ennek is csak a mell részét,tehát ilyesmi,hogy pörkölt kizárva),néha esetleg(úgy kb. 2 havonta) megeszi a rántott karajt,vagy esetleg a fasírt,ami szóba jöhet sertésből. Főzelék csak a krumpli,vagy tökfőzelék.Levesből csak húsleves,paradicsomleves,és amire sikerült rászoktatnom az a hagymaleves. A tésztaételeket szereti. Az az igazság,hogy anyuci elkapatta, ketchupos krumplin,rántott csirkén,meg egy valag édességen nőtt fel.Kész kínlódás mindig kitalálni,hogy mit főzzek neki.

Tippek?


25/N


2010. nov. 10. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy hasonlóan válogtós párom disznóhúst evett csak, de én meg pont a disznó ízét nem szeretem annyira, így nálunk majdnem minden csirkéből készül, csilis babot szoktunk csinálni azt lehet disznó és csirkehúsból is, meg ha szereti a tésztaféléket csinálj neki milánóit. Én úgy szooktam hogy veszek párizsit, ráöntöm a zacsis milánói makaróni szószt vizet, főzök tésztát és olyan nagyon hamar kész van, és sztem nagyon finom.
2010. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen a csilis bab jó lenne,ha nem lenne benne bab. Nagyon nehéz,mert szinte mindenben van zöldség,vagy valami olyan amit nem szeret. Tésztákból amit szoktam: bolognai,velencei spagetti,krumplistészta,káposztástészta(érdekes,hogy ezt imádja,mondanom sem kell,hogy kilónyi cukorral),túrós,grízes,mákos,diós,sajtos-tejfölös tésztákat szereti. Na de nem állhat folyton ezekből,meg rántott csirkéből az étrendje,ezeket is meg lehet unni. Ezért vagyok tanácstalan,hogy pl. holnap már megint mi a sz@rt főzzek???
2010. nov. 10. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem nem nagyon szokott érdekelni az ilyen.Mármint ne érts félre nem mindig az van amit én akarok de nem lehet mindig a kedvében járni.Mondjuk az én párom nem ennyire válogatós, de nálunk is volt az elején, hogy sok mindent nem akart megenni.Nem érdekelt, mondtam hogy ez van vagy eszi ezt vagy éhen marad.Egy idő után rájött hogy nem is olyan rosszak ezek a kaják.
2010. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nálunk ez nem működik sajnos. Ő nem hajlandó még megkóstolni sem,azt amiről ő meg van győződve,hogy biztos nem lehet jó. Igazából csak rá főzök,én fogyózom,úgyhogy nekem más az étrendem.
2010. nov. 10. 10:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Megtehetnéd, hogy nem főzöl neki minden nap,mondjuk kétnaponta vagy 3, és akkor mikor nincs mit enni keressen magának vmit, vagy csináljon magának vmit, ha ennyire válogatós. Ki látott már ilyet, hogy egyetlen zöldséget sem szeret, na meg a tojást.. nem irigyellek. De nem vagy te hamupipőke hogy mindig kedvébe járj.
2010. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Heti 1-2 alkalommal szokott enni valamelyik étteremben menüt.

Na nehogy azt hidd,hogy nekem nem fura,hogy ennyi mindent utál,én például imádom a zöldségeket,meg a főzelékeket,így amig nem fogyóztam,addig volt,hogy kétféle kaját főztem,mert én meg nem bírok annyiszor édeset,vagy csirkét enni mint ő,én sokkal szívesebben eszem valami zöldségeset.

Nem is arról van szó,hogy nem vagyok hamupipőke,szívesen főznék én neki bármit,csak már nem tudom mit. A karácsonytól már előre rettegek,hogy akkor milyen menüt találjak ki. :)

2010. nov. 10. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Rakott tésztát ismered? Lehet ezt szeretné.

Kell hozzá 50 dkg darált hús, 50 dkg orsótészta vagy csőtészta, sajt, 2 dl tejföl, liszt, víz.

A darált húst olajon megpirítod, öntesz rá vizet, só, bors, esetleg egy húsleveskocka ha van, majd behabarod a tejföllel és liszttel.De ha van otthon carbonara alapod azzal is meg lehet csinálni. Közben megfőzöd a tésztát. A tésztát és a szószt összekevered, egy tepsiben, tetejére sajtot reszelsz. Be a sütőbe, addig sütöd míg a sajt szépen ráolvad.

2010. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem,ezt nem ismertem,de köszi,a héten meg is főzöm neki! :)
2010. nov. 10. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Rettegésben élni pedig nem jó! Hallgass egy öreg tyúkra. Üljetek össze, mikor jó kedve van, és egy hétre előre irjatok egy menü sort. Alkalmazkodjatok egymáshoz, kössetek kompromisszumokat, de a menü legyen meg! Eltérni tőle TILOS! A következetesség meghozza a várt nyugalmadat.Ő is rá fog jönni, hogy a válogatóssága luxus.
2010. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!