Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házilag szeretnék gépsonkát...

Házilag szeretnék gépsonkát csinálni csirkemellből. A recept szerint folpackba kell csavarni a masszát és úgy megsütni. Én úgy tudom, a folpackból méreganyag kerül ki magas hő hatására. Mivel lehet helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Alufólia hozzáragad. Sütőzacskó esetleg? Vagy sütőpapír? Szerintem ahhoz is hozzáragad a húspép.

aug. 24. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sütöpapírt tartanék a legjobb ötletnek - nem ragad hozzá.
aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló dologhoz sütőpapírt használok. Majd a sütőpapírral betekert dolgot még betekerem alufóliába is, így nem szárad ki sem ugyanúgy ahogy a folpackban sem száradna. De a papírban magában igen.
aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja,ezzel tudod formazni feszesre.

Alufóliából kifolyikes hozzátapad.

aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azt nem sütni kell, hanem főzni, és igen, láttam videót, hogy folpackba van csavarva, nem tűnik bíztatónak.
aug. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es: nem SÜTNi és nem FÖZNI kell, hanem HÖKEZELNI, mindegy, milyen módon.

A folpack - vagy más müanyag - szerintem nem megfelelö, vagy sütöpapír, vagy - ahogy régen szokás volt - bezsírozott/beolajozott textilszalvétában csomagolva készítették.

aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sütőzacskó van készítettem el végül, mert az arra van kitalálva, hogy magas sütési hőnérsékleten is biztonságos legyen. Kívülről még alufóliát is tettem rá dupla réteget. Nagyon jól sikerült. Hálás vagyok mindenkinek, aki segített.
szept. 8. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!