Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendégségben a vendég mondja...

Vendégségben a vendég mondja meg, hogy mi legyen az étel?

Figyelt kérdés

#étel #vendégség #vendég #Választható étel
jan. 3. 23:59
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
32 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem az a ritka eset. Ha a vendeglato nagyon kedvezni akar akkor megekrdezheti elore a vendeget hogy mit szeretne.
jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Alapesetben nem, de adott esetben előfordulhat. Speciális diéta, válogatós gyerek, autista személy, vagy simán ha olyan a viszony, miért ne lehetne? A nagyanyámnál vendég vagyok, de meg szokta kérdezni, mit főzzön.
jan. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem. Szerintem egy felnőtt ember ne is kezdjen azon problémázni, hogy ha vendégségbe megy, akkor mi az étel, mert nagy valószínűséggel csak talál mindenki valamit, amit ő is szeret, azt az egy alkalmat kibírja. Mármint, ha valaki valamilyen allergia, ételérzékenységgel küzd, stb, akkor ezt a problémát felvetheti a vendéglátónak, és a megoldást majd kitalálják együtt. És persze, a vendéglátó megkérdezheti a vendéget, hogy milyen ételeket kedvel, viszont szerintem az, hogy a vendég kerek perec kijelenti azt, hogy ő mit szeretne, az úgy bunkóság.
jan. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Normális esetben egyeztetnek. Ez azt jelenti nálunk hogy a vendéglátó felveti hogy nagyjából mire gondolt (különösen ha megosztó kaja), a vendég meg jelzi ha valami allergiája vagy gondja van.


Szerintem bunkóság a mai világban az, ha valaki nem tájékozódik előre a vendégeknél hogy mit ennének, mit ehetnek, ahogy bunkóság vendégként dirigálni hogy mi legyen.

jan. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy a 4-es is írja, ha meghívok valakit kajára előre elmondom mi lesz a menü, hogy jelezhesse ha valami gondja van vele.
jan. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Még azt is, hogy a háziasszony milyen ruhát vehet fel.
jan. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Családban esetleg kérik amit finoman főzöl de egyébként vendéget várva te mondod meg mi lesz a menü.
jan. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem kérdezi meg mit szeretek és mit nem akkor ne csodálkozzon ha nem eszem meg. De ez csak a húsra vonatkozik nálam meg pár ételre pl gomba, bab, borsó.
jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk megbeszélés kérdése, de nem kispista dönti el.
jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Olyan inkább csak nagyi-unoka viszonylatban szokott lenni, hogy kéri mondjuk az unoka (nem ukázt ad ki azért, természetesen), hogy ez vagy az legyen. A vendéglátó megkérdezheti a vendégeket, hogy jó lesz-e a kitalált menü, vagy feldobhat több alternatívát is, de szerintem ez se annyira szokványos. Ált. vendégségben a nagy többség által igen kedvelt ételek szoktak lenni, pl. rántott hús, húsleves, sült hús rizzsel, krumplival stb., de én többször voltam úgy is vendég, hogy többféle étel volt készítve. Amit mindenképp kell tisztázni, ha nem ismert a vendéglátó számára, van-e ételérzékenység, vki vega/vegán-e, extrán válogatós-e. Én amúgy jó vendég vagyok, nincs se ételérzékenységem, se válogatós nem vagyok, szóval, ha nem pocsék a szakács, akkor a nagyon erősen megosztó, sokak által nem kedvelt kaják kivételével (kelkáposzta-főzelék, pacal, kocsonya, körömpörkölt stb.) megeszek mindent.
jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!