Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a "vegetable broth" megfele...

Mi a "vegetable broth" megfelelője itthon? Hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
Például ebben a receptben: [link]

2023. nov. 25. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Zöldség alaplé. Leveskockaval lehet helyettesíteni.
2023. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. nov. 25. 09:49
 3/21 anonim ***** válasza:
22%

Ez kifejezetten húsmentes zöldséglét jelent, ha vegetáriánus/vegán módon akarod elkészíteni a receptet, akkor semmi esetre se használj leveskockát, mert az állait összetevöket, húst is tartalmaznak, aki ezeket kerüli, az nem eszi meg az így készített ételt.

Nekem igen erös túlérzékenységem van minden állati fehérjére, és már jártam úgy, hogy a "vegán" módon készített akármibe tettek leveskockát, "mert úgysem lehet kiérezni", aztán két napig asztmarohamokban volt részem

2023. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Merthat ugye vegan leveskocka nem létezik....



[link]


[link]


[link]

2023. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
NEM AZT ÍRTAM! CSAK arra figyelmeztettem a kérdezöt, hogy ilyen receptekhez a normál leveskocka nem megfelelö, és ha megkérdezel 100 embert, 99 -nek fogalma sem lesz, hogy van vegán változata is, nekik a leveskocka a megszokott fajta.
2023. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
A kérdező linkelt egy receptet egy VEGÁN blogról. Nekem evidensen azt jelenti, ő maga is vegan életmódot folytat, ergo MINDEN termekeen megnezi, vegan e....
2023. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
6: És ha csak épp vendégségbe megy hozzá egy vegán, ő meg csak bedobta a keresőbe, hogy vegan recipe? Én például ezt tenném, és eszembe se jutna, hogy a normál leveskocka lehet nem vegán.
2023. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 harebell ***** válasza:
84%
#6 Én pl számtalanszor sütöttem-főztem már vegán blogról (sokszor szerintem fel se tűnt), de mivel nem vagyok az és nem is vegánnak főztem, nem figyeltem az ilyen részletekre. Persze egyáltalán nem biztos, hogy a kérdezőnek számít, lehet, hogy csak megtetszett neki ez a recept, de ha fontos neki, hogy vegán legyen, nem baj, ha valaki figyelmezteti, hogy a kész zöldségalaplé vagy kocka nem feltétlenül az.
2023. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
23%
#5 ne aggódj, mi értjük, mit akartál közölni.
2023. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

Alaplé. Ezt külföldön nem csak éttermi, nagyipari kiszerelésben lehet kapni, hanem nagyobb boltokban, karton dobozban mint nálunk a gyümölcslevet.


Az autentikus rizottó receptjében pl az szerepel, hogy az alaplevet szépen lassan kell rákanalazni a rizsre, így nem lesz se szottyos, se kemény.



Ez az alaplé gyakorlatilag az, ami a leveskocka csak már oldott állapotban.


És még mielôtt az anti-leveskocka lobbi nekiáll lepontozni, megjegyezném, hogy leves kockából is létezik sok féle, és nem mind az ördögtôl való ám.

Meg kell nézni az összetevôket, meg ha a kínai piacon veszed darabra, nem csodákat várni.


Igen, van olyan leves kocka meg alaplé, ami tényleg nagy részt pálma olaj, mesterséges ízanyag, só meg tartósítószer.


De ha igényesebbet akarsz, olyat is gyártanak ám.


Sõt, semmi nem gátol meg abban, hogy te készíts és tegyél el leveskockát, alaplevet vagy hasonlót otthon.



Ha a zöldség (és hús ha erre van igény) nyesedékekbõl lefôzöl egy levest, megvárod amíg szépen elpárolog a nedvesség nagy része, leszûröd és lefagyasztod...ez egy alaplé, amit ha kiolvasztassz, használhatsz is.


Vagy pedig a sültek alján talált húslevet is beleteheted egy jégkocka formába, megvárod míg kihül, aztán lefagyasztod. Tessék, házi leveskocka

2023. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!