Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az alábbiak közül melyik a jobb?

6Berni27 kérdése:

Az alábbiak közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A két linkelt közül melyik a jobb, illetve a 2 közül valamelyikkel el lehet készíteni mirelit pizzát is?

[link]

[link]

Köszönöm!


2023. nov. 3. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
A retro szendvicssütővel igen, ha elég nagy ahhoz, hogy beférjen. A paninisütőben max akkor, ha félbehajtod, mint egy melegszenyát.
2023. nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Mirelit pizzához egyik se jó, mindkettõt úgy tervezték, hogy éles, erõs hõt bocsájtsanak ki, ami elõbb éget, mint hogy a pizza kiolvadna.



A panini sütõ mindent lelapít, mindkét oldalon átsült toastyt, ropogós wrapeket lehet benne. Amennyiben eszel ilyesmit, elég sokoldalú, és a kettõ közül ezt könnyebb tisztítani.


A panini sütõben nagy szükség esetén a mirelit pizza sanszosabb, mert az két oldalon meleg. De tuti félbe kell vágnod, és két rétegben feltéttel befele sütni, különben a feltét ráég a lapra.

Így viszont nem biztos, hogy a feltét átsül mire a tészta elkezd égni.



A grill szendvics sütõben grillezni tudsz, melegszendvicseket, pékárut (pl félbevágott croissant melegítése).

Ennek csak egy ponton van melegítési kapacitása, inkább csak a tetejét pirítja, nem elég zárt ahhoz, átsüssön valamit.

Takarítani ezt egy rémálom, ha ráég a sajt a fûtôszâlra, azt nehéz leszedni, és könnyû vele megégetni magad.



Mirelit pizza a grillsütõben félig fagyott lesz, mire a sajt már odakap. Esetleg egy nem gyorsfagyasztott, csak hûtött félkész pizzát meg tudsz benne sütni, ha azon a tészta már kész, csak a sajtot kell megolvasztani.

2023. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még a régi eredeti retro szendvics sütőm van! De abba csak meleg szendvicset sütök! Az alját nem süti, pirítja esetleg átmelegíti! Csak a tetejét süti!

2# Hála istennek még nem jártam úgy hogy hozzá ért volna a fűtőszálhoz a kaja mert fent van. Rá csepegni se tud.

2023. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

3, elég ha a baguette picit vastagabb, és akkor már simán hozzáér 🥲


Vagy ha megégeted magad, és épp a kezedben volt a szendvics...én nem egyszer éreztem a saját égõ bõröm szagát, igaz az ennek az ipari verziója volt.

2023. nov. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pizzát egyikkel sem tudsz.

A szendvicssütő jobb, bár nem biztos hogy ezek az újak is hozzák a régi szintet

(nekem még az ősrégi van 🙏)

2023. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3. Vagyok én a retrot szeretem ami felül melegít pirít! Az összenyomós gofri meg francia pirítós jellegű nekem nem jön be mert száraz...

Pizzát valóban nem lehet azzal...

Amúgy a mirelit az már kész úgymond nem? Azt meg mikrózod, melegíted és annyi! Nem szokták még pirítgatni!

2023. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb mirelit pizza tésztája kb 70%ra van sütve. Ételmérgezést nem kapsz, de átsütni nem árt.


Mikróba kenyérfélét én tuti nem tennék, szottyos lesz és rágós, mert a mikró nem úgy melegít mint egy klasszikus sütõ.

2023. nov. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!