Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 13.000 Ft-ból Ti mit főznétek...

13.000 Ft-ból Ti mit főznétek ami több napig elég?

Figyelt kérdés
Itt nem egykét napra lennék kíváncsi, hanem hogy Ti hány napot tudnátok megoldani 13.000 ft-ból a mai világban és miket föznétek. ( természetesen az alap fűszerek, krumpli, hagyma, tej, tojás adottak lennének) . Jöhetnek levesek, főételek és egyéb ételek is.

#étel #Olcsó főzés #Miket főznétek #Hogy oldanátok meg #Sporolós konyha
2023. okt. 21. 13:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez is nézőpont kérdése mi egészségtelen és ki mit szeret. Nekem mondhatják , hogy a szalonna meg a kolbász is az , de inkább eszem azt reggelire főleg mert saját mint a felvágottat vagy a zabkását.... Akkor ez is öngyilkosság mert én reggelire nem eszek mást csak szalonna, kolbász, tojás és ezeknek a variációit. Sosem unom meg és kitárt délutánig . Persze ezekhez eszek zöldséget is..Vagy, ha főzünk asszonnyal pl. egy nagyon jó pörköltet én el tudom napokig enni és nem is drága... pl. Első két nap pöri nokedlivel utánna maradék pöriből pl. jön a palóc leves vagy akár a hortobágyi palacsinta. Sokmindent lehet igy variálni és nem drága... De jött itt ötlet pl . Krumplis tészta ezer éve nem ettünk vagy akár Bundás kenyeret se... de ez mind csaj egy példa nem kell mindenkinek igy. Pl. családba egyedül én gyümölcsöt se eszek max a sütiket, nem tehetek róla nem kívánom . Mindenkinek lehet valami , mindenki azt eszi amit szeret... én se eszem meg se a zabkasat, se a mekis kaját, se a gyümölcsöt simán, de ez én vagyok. Mutass egy olyan embert egy dolgozót aki full egészségesen eszik... nincs ilyen . Ez a poszt nem erről szól. Ez nekem segítség, hogy találjak kedvemrevaló ételeket amiket olcsón ki lehet hozni. Voltak jó ötletek mindegyik posztban , jó volt az éttermi menük is abba is volt olyan amire nem is gondoltam eddig .
2023. okt. 21. 16:43
 12/15 anonim ***** válasza:
92%
Én írtam linket a menükhöz, sokszor megnézem, ha nem jut eszembe, mit fözzek.
2023. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

hat en tuti bele örülnek ha elkezdene kezdenem dkg-ozni a kenyeret parizert reggelimhez hogy maradjon a 7. napra is.

Eleve neha ehesebb vagyok neha nem kivanok kajat.


Ez a elore kiszamoltam kajamat dolog...konyorgom nem vagyunk gepek

2023. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

A 7 és 5 féle kaja példa. Van fòzelék, gabona, hüvelyes, zöldség. Nem azt írtam minden étkezéshez hogy paprika vagy alma hanem tetszölegesen mindig más. Ez igenis változatos

Pl Egy lencse és egy babfőzelék pont ugyanannyiba kerül és változatos. El kéne rugaszkodni a példaként leírt dolgoktól és azok mintájára összerakni az étkezést.

Azt peidg kutatások kimutatták hogy átlag magyar 20 féle ételt készít egész életében vagy még kevesebbet. Ha 7et csinálsz minimális pénzből az elég jó teljesítmény.


Kérdező: javaslom a sütőtóköt mert most hogy szezonális állandóan akciós és olcsó. Sutotokbol es tejszinbol mar fullos leves keszitheto ha a tokmagot megpiritod es belerakod feltetnek. Illetve ha kockazva megsutod sutoben szuper koret es jelenleg a krumplinal is olcsobb

2023. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%

14!


Konkrétan egy hónapra leirtad ezt a 7 felé reggelit és 5 féle főétel. A zabkasa almával héten, banannal kedden, malnaval szerdán zabkasa marad. Ha a lencsefozelek mellé a babot is beiktatod, akkor 6 féle főétel lesz az 5 helyett.



"Azt peidg kutatások kimutatták hogy átlag magyar 20 féle ételt készít egész életében vagy még kevesebbet."


Érdekelne ezeknek a kutatasoknak a linkje.


Nem Magyarországon élek, így nekem a 13e nem sokat mond, passz hogy mit lehet belőle készíteni. De azt tudom, hogy millió wevoldal van, ahol meglehet többféle menüt nezni: étel szállító cégek, iskolák, óvodák beszallitoi. Ez utóbbi kettő alacsony költségvetésből gazdálkodik, így a menün szereplő ételek nem a drága kategóriaba tartoznak.


Egyébiránt az ötlet maga a menütervvel valóban nagyon hasznos, sokat lehet vele spórolni és segít a változatosságban fenntartasaban is. Náluk 10 éve van heti menuterv. Ezen a héten ezek voltak: hétfőn tejszínes gombás csirkemell tésztával. Kedden orto risotto rántott hallal, szerdán holland hutspot füstölt kolbásszal. Csütörtökön indiai vajas csirke rizzsel, pénteken Bami, egy indonéz csirkés tészta étel, tegnap fasírt és sultkrumpli. Ma csirkeragu leves lesz, holnap pedig hortobágyi palacsinta. Vannak állandó ételek, amik gyakran visszatértek, pl a hortobágyi, ami a gyerekem kedvence, de alapvetően elég változatosan étkezünk.

2023. okt. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!