Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezekből az alapanyagokból mit...

Ezekből az alapanyagokból mit főznétek? Eléggé sokadika van sajnos.

Figyelt kérdés

Szóval nagy baj nincs, de jövő hét elejéig-közepéig nagyon oda kell figyelnem, mennyit költök, szóval jó lenne, ha a hétvégén, vagy legalább holnap az ebédet meg tudnám oldani abból, ami itthon van. Két főre, nem is eszek sokat.

Ami van:

- fél kg darált hús

- néhány tojás

- rizs, orsótészta

- liszt, gríz, zabpehely, zsemlemorzsa

- olaj, zsír

- hagyma, alapfűszerek

- tej


Ha egy-két dolgot meg kell venni hozzá, az nem probléma, csak óvatosan azért!


Köszönöm előre is az ötleteket.


2021. okt. 29. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Fasírtgolyót készítenék, mellé valami főzelék.

Vagy töltött káposzta/paprika.

Ezekből az alapanyagokból kb. 1 ebédet tudsz kihozni.

Vagy mondjuk töltött káposztánál/paprikánál ha sok rizzsel dúsítod a húst, akkor esetleg 2 nap.

2021. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Húsos tèszta, összeforgatva megdúsul az ètel.
2021. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Bolognait orsotesztaval. Tojasbol carbonarat. Tejbegriz.

1-2 dolog amugy kene meg. Rizshez veszel csirket. (Combfile stb, megnezed, hol akcios epp.)

Ez mar negy kaja.

2021. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 L.. István ***** válasza:
79%

Vegyél hozzá egy kis aűrített paradicsomot és kb. mindened megvan egy paradicsomos húsgombóchoz. Ilyesmire gondoltam:


[link]

2021. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
1-es, azért az túlzás, hogy csak egy ebéd jön ki ebből két embernek.
2021. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindegy, mennyire vagytok nagyétkűek, mert fél kiló húsból nekem két ebédnyi fasírtom lesz két főre. Szóval a felét csinálnám meg, valami olcsóbb zöldséget vennék hozzá főzeléknek. A hús másik feléből lehet tésztaszósz. Valamint tojás-tej-liszt ---> palacsinta! Tejbegríz, császármorzsa is lehet. Előtte pl. lencseleves, bableves, ezek olcsók. Nem muszáj folyton húst enni.
2021. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Reggeli- zabkása, tejberizs

Ebéd/vacsi- rakott savanyú káposzta v tojáspörkölt tésztával esetleg fasírt rizzsel

2021. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket. Holnap paradicsomos húsgombóc lesz, közben találtam még egy zacskó szárazbabot, abból valószínűleg vasárnap főzelék lesz, hozzá meg veszek valamit. Hacsak nem marad a holnapiból...

A reggeli, vacsora az sima ügy szerencsére. Kenyér van, margarin, zsír, kockasajt, sajtkrém, szeletelt kolbi akad a hűtőben. Meg mint írtam, bajban nem vagyok, csak oda kell figyelnem.

2021. okt. 29. 20:51
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
2 üveg lecsó párszáz forint, ráküldöd a tojást (tojásos lecsó), kenyér van, az is f_sza egy napra.
2021. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretitek a májat, az is nagyon olcsó, Aldiban a fagyasztott fél kilós 200 ft, abból simán lesz két adag resztelt máj, főtt krumplival a legjobb.
2021. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!