Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki készített már hasonlót?...

Valaki készített már hasonlót? Cukrászok,hobbycukrászok,vagy csak sütni szerető emberek:D Egy tál kocsonyának kinéző torta kivitelezésében szeretnék segítséget kérni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan tortát kéne kiviteleznem ami egy tál kocsonyát ábrázol. Láttam már hasonlókat , húsleves tortát is például. A terv az volt hogy készül egy normál torta ami ki van fagyasztva majd ez ki van faragva egy tálnak. A mélyedésbe egy kinyújtott fondant került volna és ebbe pedig zselatinból készített zselé. A megálmodott elképzelés szerint lenne benne egy malac orr és fül meg néhány kiegészítő ami ugye van egy tál kocsonyaba. Ugye ez mint fondantbol megformazva . Gondoltam kipróbálom hogy viselkedik a zselé a fondanttal. És kicsi tálat kibeleltem a kinyújtott fondanttal és bele ontottem a már kihűlt de még folyékony zselet. Megkötött. A baj az hogy oldja a fondantot a zselé sajnos. Aki készített már ilyet..hogy lehet ezt kivitelezni ? Láttam húsleves tortás képeket is ahol úgy látni hogy zselében vannak a fondantbol készült "alkatrészek" . Vagy miből van akkor a zselé ? :D Köszi ha végig olvastad és segítesz.



2023. szept. 19. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Igazán nem ismerem ezt az ötletet, de esetleg segíthet, ha nem zselatint használsz, hanem keményítöböl készíted a kocsonya levét. A vegán konyhában ezt használják zselatin helyett különbözö ételekbe, tényleg olyan kinézetre, mint az igazi.

Az eredeti gyümölcstortára való bevonat sem zselatin eredetileg, hanem keményítöböl készül.

Viszont nem tudom, a fontant-ot oldja-e vagy sem, ezt ki kell elöbb próbálni.

2023. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ , kipróbálom ! :)
2023. szept. 19. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Remélem segít. Sok sikert!
2023. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Fondant helyett normális marcipán?
2023. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Èn is marcipànra tippelek

Viszont ha az valamièrt nem opciò akkor..

Nemtudom lehet e kapni ratluk ot?az a török zselès 6x èdes cucc..(bocsi nemtudom jobban megfogalmazni)

Èdesanyàm komolyabb hobbycukràsz ès kikotyvasztott egy “masszàt” ratluk,glicerin ès mèg valami..?egy szuper formàlhatò tartòs cuccot kapsz

Ha esetleg èrdekel ez a “kotyvalèk” megkèrem a mutert hogy írja meg a receptet

Ès használta zselatinnal ès semmi gond

2023. szept. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Laylah ***** válasza:
81%
Én azt próbálnám meg, hogy első lépésként a zselatinnal vékonyan megkenném a fondant-t, megvárnám, amíg megszilárdul, és aztán önteném rá a többit.
2023. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Jégzselé?
2023. szept. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 harebell ***** válasza:
87%

Keress rá a gelatin art tortákra, általában egyfajta sűrű, tejes vagy tejszínes-zselés cuccból készülnek az áttetsző zselatinban lévő dekorációk.

A másik lehetőség a modellező csoki (modelling chocolate), kevésbé olvad szét, mint a fondant vagy a marcipán. Pl itt is abból készülnek az elemek.

[link]

2023. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!