Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lábast vagy fazekat vegyek?

Lábast vagy fazekat vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni főzni, ehhez nekem egy "mindenes" edényre lenne szükségem, amiben kb. mindenféle leveses, mártásos, lédús ételt, ragut, pörköltet el lehetne készíteni, vagy köreteket (pl. rizst főzni).

Illetve 1-2 főre mekkora méretű edény kell, valamint a Bonyhádi edények jók?



2023. szept. 10. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

A bonyhádi edények szerintem jók, én nagyon kedvelem őket.

De a helyedben lehet, hogy 1 "mindenes" edény helyett beruháznék egy kisebb fazékra és egy nagyobb lábosra, már csak azért is, mert ha pl. ragut vagy pörköltet főzöl, akkor mellette a köretet is ki kellene főzni valamiben...

2023. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 L.. István ***** válasza:
72%

Egyedül vagyok, egy szendvicstalpas magas lábast használok, jó mindenre, szerintem nektek is meg felelne. Ilyesmi:


[link]

2023. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Köszi.

Értem a logikát a két edény mögött, viszont kollégista vagyok, és baromi kevés a hely, de még megnézem.

Pörkölthöz/raguhoz köretnek pedig elég a kenyér is, nem? :)

Vagy esetleg eszek hozzá még valami gyümölcsöt/zöldséget.

A "kissebb fazék" illetve a "nagyobb lábas" hány literes?

2023. szept. 10. 20:22
 4/16 Kitana. ***** válasza:
23%

Fazék meg a lábas nem ugyanaz? :D


Nekem van egy közepes méretű rozsdamentes acél fazekam (vagy lábasom?), amiben lehet mindent csinálni, meg egy kisebb, amiben rizst, bulgurt, esetleg mártást stb főzök. Ezen kívül 2 serpenyőm, egy kisebb meg egy nagyobb, és egy fém tepsim. Ezen kívül van még ez-az, amiket úgy kaptam, de semmit nem használok, csak amiket írtam.

Zománcozott dolgokat nem vennék.

2023. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#2 Neked is köszi!
2023. szept. 10. 20:24
 6/16 A kérdező kommentje:

#4 Elvileg a lábas szélesebb, mint amilyen magas, míg a fazék magasabb, mint amilyen széles.

Mi a baj a zománccal? Nagyon könnyen sérül? Vagy könnyen leégnek benne a dolgok?

2023. szept. 10. 20:25
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Én egy nagy serpenyőt vennék fedővel, abban egytálételeket is lehet készíteni, húst körettel. Az viszont igaz, hogy levest pl. nem. Amikor csóró albérletes voltam, egy serpenyővel elvoltam.
2023. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Egy lábasban miért nem lehet egytálételt készíteni? (Igen, ennyire vagyok kezdő)
2023. szept. 10. 20:32
 9/16 anonim ***** válasza:

Milyen főzőlapon fogod használni? Kolesz közös konyha? Ott van normális méretű főzőzóna. Dugi mobil főzőlap a szobában? Ha igen, annak mekkora az alja?

Bármit is veszel, annak az alsó átmérője lehetőleg akkora legyen, mint a főzőzóna átmérője.

2023. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 Van konyha, szintenként kettő, bár külön lépcsőházban.
2023. szept. 10. 21:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!