Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudok készíteni trópusi...

Mit tudok készíteni trópusi gyümölcsmixből?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettem fagyasztott vegyes trópusi gyümölcsmixet, jó árban volt ... De nem tudom mire felhasználni, nincs ötletem. Gyümölcs salátát nem szeretnék.

Esetleg ételeket, süteményeket tudotok javasolni? Gyümölcs mártást ebből a fajtából lehet? S ha igen, miben különbözik a recept? Nem találtam róla interneten



2023. aug. 22. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Smoothie, jégkrém?
2023. aug. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Smoothie? Valamilyen folyadék (víz, tej, növényi tej, gyümölcslé, stb.), esetleg joghurt hozzáadásával, plusz mehet bele banán, esetleg valami méz, egyéb édesítő, ízlés szerint. Ha fagyasztva turmixolod, akkor jégkocka sem kell bele pluszban.


Esetleg még trópusi ihletésű gyümölcslevesben (tejszínnel vagy konzerves kókusztejjel), vagy valami pudingos gyümölcstorta/keksztorta tetején tudnám még elképzelni némi tortazselével, persze ez attól is függ, hogy milyen gyümölcsöket tartalmaz a csomag.

2023. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Illetve zabkásába is passzolhat. Mind a főzős verziót, mind pedig a hűtőben készített "overnight oats" avagy "egyéjszakás zabkása" verziót tudom javasolni, utóbbi talán a melegre való tekintettel most jobban esik.


Ehhez én egy adagra egy kisebb befőttes üvegben 4-5 evőkanál zabpelyhet szoktam egy evőkanálnyi chia maggal (ez opcionális), egy csipet sóval, 120 ml (növényi) tejjel és 2-3 evőkanál (görög) joghurttal, valamint 1 evőkanál mézzel. Ízlés szerint mehet bele citromhéj, narancshéj, fahéj, apróra vágott csoki, kakaópor, valamilyen magvaj (pl. mogyoróvaj, kesuvaj, vagy akár Nutella is), és gyakorlatilag bármilyen gyümölcs mellé passzol. Az ízkombinációk terén tehát a határ a csillagos ég. A hűtőben néhány óra alatt összeérnek az ízek (én általában egy éjszakára szoktam betenni), és már lehet is fogyasztani.


A trópusi gyümölcsök mellé én kókusztejet használnék, illetve kókuszreszeléket vagy kókuszchipszet szórnék bele, esetleg még egy teáskanálnyi rummmal, vagy rumaromával bolondítanám mega Piña Colada-ihletésű zabkásáért.

2023. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcslevest,jól behűtve.
2023. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán megeném.
2023. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálnék vele tortát:

Omlós tészta, rá puding, és zselé meg a gyümi.

Smoothie is jól hangzik.

De miért vetted meg, ha nem tudod mire használni? Én bedobnám a fagyasztóba, és ha jönnek vendégek rögtönzök vele valamit.

2023. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!