Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan és honnan tanuljak meg...

Hogyan és honnan tanuljak meg egyedül sütni főzni ha kb a szüleim sem tudnak?

Figyelt kérdés

2023. aug. 21. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Videók pl. Nosalty, Street kitchen, én ezekről tanultam.
2023. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Rákeresel a neten a kajára amit szeretnél csinálni, és követed a receptet. Én is így tanultam.
2023. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A neten van sok recept, a youtube-on meg vannak fözös videók, ahol elkészítenek sokféle ételt. Érdemes több receptet végigolvasni, több videót megnézni és utána próbálkozni egyedül elkészíteni.

Azért kell több receptet keresni, mert vannak rossz, használhatatlan receptek is, de arra is jó odafigyelni, hogy sokan már receptet átmásolnak a saját nevük alatt - az nem számít másik receptnek.

A videóknál meg vannak, akik túlbonyolítják a dolgokat, vannak, akik mindent telenyomnak zsiradékkal, szóval érdemes végiggondolni, miböl lehet normális eredmény, mi az, ami garantáltan nem az.

Szükség esetén ide belinkelheted a receptet/videót és véleményt kérhetsz róla, akik tapasztaltabbak, garantáltan segítenek.

2023. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták már;ha nincs olyan rokon,ismerős aki megtanítana,akkor különféle videókból a legegyszerűbb.Az alábbi fazonoknak ez a szakmája. És érthetően elmagyarázzák a különféle ételek elkészítéséhez szükséges műveleteket :

https://www.youtube.com/@GyorgyHargitai

https://www.youtube.com/@Meszifoz

2023. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
és ha nézed a videót a receptről és olyan alapfogalom van benen amit nem értesz (rántás, habarás, hőkiegyenlítés stb.) akkor ezekre googleben keress rá hogy mit takar. nem kell egyből egy bonyolult receptbe vágni, kezdd könnyebbekkel. mindig legyen a kaján a szemed, ne hagyd ott nehogy leégjen, túlfőjön, kifusson. ha nem tudod melyik fűszerből mennyi kell, először csak keveset tegyél bele mert pótolni lehet, kivenni nem. még csak egy sima sónál is. és kitapasztalod idővel. próbálgatni kell, csak így lesz meg a szakmai gyakorlatod belőle
2023. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak a YouTube-rol kellene ajánlatom, akkor Szoki konyhája, SK, ha tudsz angolul, akkor KWOOK.
2023. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Hát a Szokit nem igazán javaslom, borzasztó zsíros, egészségtelen, amit müvel, ez túlmegy a hagyományos magyar szinten!
2023. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

Na, ez nem igaz! Szoki konyhája sokat segít, jó recepteket ír, de vannak nem diétás ételei is.

Ha lightos, diétásat keresel, akkor szakácskönyvek is segíthetnek.

2023. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Én innen néztem régebben recepteket:


[link]


Fázisfotókkal, részletes leírással.

2023. aug. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
ha főzős videósok, akkor már inkább "Mészi főz és barkácsol" Ő konkrétan szakács, nagyon jól ért a dolgokhoz, illetve "szazsu" Ő pedig háziasszony de nagyon jól át tudja adni a dolgokat, bár a receptjei inkább haladóbbaknak előnyös
2023. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!