Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljam egyedül az angolt?

Hogy tanuljam egyedül az angolt?

Figyelt kérdés
Nem alapszintről indulnák, egy erős alapszintről, hogy fejlesszem? Hogy tanuljak?

2022. júl. 1. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
nezz sorozatokat, youtubeot
2022. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Én ismétlésnek mindig Doulingozom, és megvettem az Oxford angol nyelvtankönyvet csak ajánlom nagyon jó. Ha már biztosabban tudom a nyelvtant mert nekem inkább ezzel van bajom és ez a könyv amit vettem részletesen kifejt mindent gyakorló feladatokkal, utána ugyanabból a könyvből fogok lexikát tanulni amiből német nyelvvizsgára készültem: ez az egy híján 20 című sorozat. Ez mellé úgy gondoltam kiválasztok egy nyelvvizsgát és annak a feladatait csinálom, és megrendelem a könyvét. Gyakrabban nézek angol sorozatokat, vagy használok angol feiratot. Nálam a német nyelvvizsgánál a kulcs a kommunikáció volt, ezért lehet hülyének hangzik de megpróbáltam akkor is mindent németül is elmondani a fejemben, sőt egy-egy témához hozzászolni, ami pl a hírekben ment.Úgy ennyi a tervem, hátha valamit te is tudsz használni. Németben annó ez a kommunikációs gyakorlat nagyon bejött nekem 90% felett szóbeliztem, úgy hogy csak ajánlani tudom, hogy amit csak lehet angolul is gondolj át, ha nem tudsz egy-egy szót próbáld körbe írni, majd rákeresni.
2022. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Vegyél elő egy angol nyelvkönyvet és rágd végig magad rajta, közben meg hagyd, hogy dőljön rád a nyelv mindenhonnan: youtube, játékok, zene, bármi.

[link]

2022. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Először tanuld meg a számokat, a napok, hónapok neveit és a főbb köszönéseket.

Utána:

Olvass olyat ami érdekel, meg videókat felirattal. Rendszeres fordítás, szótárazás, minimális nyelvtan. Utiszótár is hasznos lehet kifejezésekhez.

Én is így tanultam és rendszeresen használom a munkában. Nyelvzseni úgysem leszel, ahogy én sem, de ennyit tehetsz.

2022. júl. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
1est jól lepontoztátok, pedig nekem se kellett elő venni az angol könyvet otthon sose, mert még az angol nyelvű cartoon networkön nőttem fel. Úgy tanulod meg leggyorsabban az angol nyelvet, ha aktívan használod és közben jól érzed magad. Aki ezt nem látja vagy nem érti, annak ne adj a szavára.
2022. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"nekem se kellett elő venni az angol könyvet otthon sose, mert még az angol nyelvű cartoon networkön nőttem fel"

Aha, és iskolában sose tanultál angolul, ugye?

A kérdező nem a cartoonon nőtt fel, hanem 16 éven felüli létére van még csak erős alapszinten, és nem ér rá annyira, mint egy 3-4 éves, meg az agya se ugyanúgy működik.

2022. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, sokakat lepontoztak itt... Gondolom vagy az irigykedők, vagy pedig a 6-os válaszoló által javasolt, nyers és száraz módszereket követő, nyelvtanulásba belefásult emberkék...
2022. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A 6-os nem javasolt semmiféle nyers és száraz módszert, csak azt írta, hogy egy felnőttnek nem lesz elég a cartoon networkre hagyatkozni.
2022. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
3-ra gondoltam.
2022. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nyers és száraz a youtube, a zene, a játék meg a minden? :D

Ha volt már könyv a kezedben, tudhatod, hogy azok között is vannak nagyon jók is. Még a nyelvkönyvek között is.

2022. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!