Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 7-8 felnőttnek hány kg húst...

7-8 felnőttnek hány kg húst kell venni, hogy kényelmesen elég legyen?

Figyelt kérdés
Rántott húst szeretnék készíteni
2023. aug. 17. 09:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk 3 végtelen kapacitású kamasszal, 2 felnőttel a 2 kg húsból készült rántott hús éppen elég. A hús felét sülés közben felfalják...
2023. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%
Már hogy lenne benne csont?
2023. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%
#12: Lehet sokkoló lesz, de ezek a húsok, amiket nagy mosolygva eszel bizony állatokból jönnek, amiknek csontjaik is vannak.
2023. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
28%
😮😮😮😮😮😮😮😮😮😮
2023. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
69%
Hétvégén ültünk össze a szűk családdal szülinapozni 5 felnőtt főre kellett főznöm (nekem műtét miatti diéta miatt más volt az ebédem). Bő 1.5 kg csirkemellett rántottam, és 1 kg darált húsból volt fasírt, jázmin rizs, és majonézes krumplisaláta volt a köret. Nagyjából a fele maradt meg mindennek. Így nekem sem kellett főznöm másnapra a páromra, a többit pedig hazaküldtem a vendégeknek, így ők is azt mondták nem főznek másnap, csak levest. Szóval szerintem ettől a mennyiségtől neked sem nagyon kell több. De, ha olyan típus vagy mint én ("Jaj, csak nehogy kevés legyen!"), plusz szeretsz adni útravalót, akkor 3 kg húst mondanék.
2023. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
86%
30dkg/fő nálunk bevált,még másnapra is marad.
2023. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Neurock válasza:
18%
Tökéletes kérdés. 7-8 diétázó, anorexiás fiatalnak vagy 7-8 kiéhezett bányásznak?
2023. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%

17-es: ha gondolkodnál, mielött okoskodsz, rájöhettél volna, hogy 7-8 ÁTLAGOS étvágyú emberröl lehet csak szó, KÜLÖNBEN benne lenne a kérdésben!


Kérdezö: szerintem a 2, esetleg 2,5 kg böven elég, föleg, ha megfogadod az egyik korábbi válaszoló tippjét és elöször mindenkinek egy adagot (1 szelet hús + körítés) adsz, utána meg akinek kevés, szól.

Ennek több elönye van: egyrészt nem fordul elö, hogy egy-két vendég kapásból szed 2-3 darab húst, de nem bírja megenni, viszont így másnak éppen csak egy szelet marad a tálon, a másik tányérjáról meg nem kéri el senki az ott hagyott ennivalót.

Másrészt meg neked is egyszerübb, mert nem kell idegeskedni, mindenki kap elsöre is normál mennyiséget, utána meg csak az kér még, aki tényleg meg akarja enni, megszokásból nem szednek ki kapásból többet, mint ami kellene.

Indokolni meg meg lehet (ha nem tudod, mit szólnak ehhez), hogy az asztalon több hely van, ha a hús-köret-saláta a pulton/kisasztalon van melletted, nem kell figyelni, hogy valaki beleborít valamibe mást, ami nem oda való.

2023. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%
12-es: nézz utána a rántott borda címszónak, az rántott karaj, amin rajta hagyják panírozás elött a bordacsontot is.
2023. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%
2023. aug. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!