Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megsutottem a Telex piskota...

Megsutottem a Telex piskota receptjet, mit csinalok rosszul?

Figyelt kérdés

[link]


Meg sosem sutottem piskotat. az elso alkalommal lapos maradt, javasoltak tegyek bele egy fel csomag sutoport, az ugyan szep magas lett, de elegge gumi szeru lett a teszta.


2023. júl. 13. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem is lesz légies, könnyű mint egy piskóta mert ez nem piskóta. Ez egy tészta amin vannak gyumolcsok. Raadasul eleg sok turo van benne tehat biztosan tomorebb mint egy piskota
2023. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként esetleg az lehet a baj ezeknél a kevert sütiknél ha tulkvered. Ha a fehérje elég kemeny és úgy kevered hozzá óvatosan hogy ne torjon ossze (lapattal, lassan, forgatva es nem korkorosen mozgatva) akkor az adja meg hogy ne legyen tul tomor.

Attol lehet gumis, ha tul sok a siker. A siker a buza feherjeje vagy mas neven gluten. Az pedig attol keletkezik ha a liszt hozzaadasa utan tul sokaig kevered a tesztat. Eleg annyi hogy epphogy el legyen keveredve


De ez nem piskota tehat olyan sem lesz.

Dolce far niente hun instagram oldalán van egy nagyon jó recept, ilyesmi sutire, van barackos, meggyes, mindenfele. 20 deka cukor, 20 deka liszt, 2 tojas (tobbire nem emlekszem fejbol) nekem az mindig jol sikerul. Ugye nem turos (tehat olcsobb) es nem olyan mint ez de nagyon finom es arra alkalmas hogy jol megpakold gyumolccsel

2023. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
A kép alapján elég tömör a tészta tehát nem nagyon nő meg sütés közben. Nem lehet hogy csak attól lapos hogy túl nagy edénybe tetted? Ha kisebbe teszed, magasabb lesz
2023. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
75%

NE nyitogasd a sütőt és ellenőrizd a tésztát sütés közben.

A sütési idő körül nézz rá először és ellenőrizd.

2023. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A masodik alkalommal kisebb tepsit hasznaltam valoban
2023. júl. 13. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz recept, de vàrj tőle piskóta élményt
2023. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint Ne😀
2023. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megsütöttem újra, a kisebb tepsiben, sütőpor nélkül.

A sütemény magas lett es nem volt gumiszerű.

2023. júl. 17. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!