Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ma megsutottem a zserbot,...

Ma megsutottem a zserbot, bejglit, betegyem a fagyasztoba, vagy elall karacsonyig?

Figyelt kérdés
Zserbon nincs még csokimaz.
2022. dec. 21. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ezek akkor lesznek igazán finomak, ha hüvös helyen (nem hütöben, föleg nem fagyasztóban) állnak egy-két hétig, addig érik össze rendesen. A zserbóra tedd rá a csokimázat, de mást nem kell csinálni vele. (Meg persze takard le öket.)
2022. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy kell fagyasztani!

Sima hűvös helyen hetekig eláll! csokizd be a zserbót, a beiglit meg alufóliával takard le.

2022. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár napra tök felesleges lefagyasztani.


Ezeknek a tömör, szárazabb sütiknek pont az a lényege, hogy megsül, aztán 1-2 hétig ül a spejzban valami dobozban, amíg az Ünnepek tartanak, lehet belőle elővenni.


Nem hogy 2-3 napot, heteket tök jól elvan.


Mondjuk ne a radiátorra tedd, de egy hűvösebb konyhában el lesz az.

2022. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem állna el karácsonyig, de ez nem a süti hibája lenne, hanem a családé, akik rájárnának. Ezért van, hogy a sütiket a testvérem süti és ő hozza majd át a családi vacsira.

A kérdésre válaszolva: ha van hűvös kamrád, mehetnek oda a sütik. Bőven jól ellesznek ott.

2022. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Hát én nem tudom hogy csináljátok! 25én de. betettem hűvös helyre letakarva, 2 nap múlva mire hazamentem csupa penész volt..

Mondjuk nem is volt olyan nagy baj, soknapos dolgokat amúgy sem eszünk (még mézeskalácsot sem)

2022. dec. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tobb helyen olvastam, hogy lefagyasztjak, ezert kerdeztem.
2022. dec. 22. 06:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: feltehetöen nem volt teljesen kihülve, mielött letakartad.


Kérdezö: fagyasztani akkor érdemes, ha több hónapig akarod tárolni

2022. dec. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól csinálod a kelt/omlóst tehát a bejgli tésztát, az is sokáig eláll, és a mézes is ha jó recepted van, pont kell 1-2 nap érés, mire tökéletes lesz!


Azért vannak ezek a receptek kitalálva, tökélyre fejlesztve, (mint egy autentikus kemencében készült sólet)

hogy az ünnepek az ünneplésről szóljanak, ne a munkáról.

Mint a töltött káposzta, kocsonya, halászlének az alapja.

Az egyik jó tulajdonságuk, hogy jóelőre elkészíthetőek, semmi bajuk nem lesz, sőt, pár nap állással lesznek igazán jók!


22-ike van!

Ha pár napja elkezdted volna ezeket, akkor is jó lenne!

Ne legyenek aggodalmaid, nem kell semmiféle fagyasztás!

Pukkants egy pezsgőt, főzz lazán, és jókedvűen, és élvezd az ünnepeket!

2022. dec. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5- a kulcs a száraz, ha párás a hely, akkor bizony penészes lesz.
2022. dec. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!