Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó lesz ez az időzítés?

Jó lesz ez az időzítés?

Figyelt kérdés
tudom azt mondják legjobb nem időzítés szerint főzni, de nem vagyok valami gyakorlott, és van ami még így is más és más lesz. Coop főzőtasakos rizse (ezt is sokan felleslegesnek tartják, tudom) javaslat 18-22 perc, belőttem időzítőt 19-re, majdnemhogy ehetetlenül szétfőtt egybeállt kása lett belőle... mégis mennyire tegyem legközelebb? egyszerűen nem értem minek ezek a javaslatok, van ami a maximális mellett is gumis marad, mást még a minimális előtt 2 perccel ki kell venni, honnan tudja az aki nem jártas konyhában?
2023. júl. 8. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha sokat gyakorolsz mindent tapasztalni fogsz.
2023. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Az első mondatodba benne volt a válasz.
2023. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szóval 19 helyett 17,5-re gondoltam hasonló körülmények között
2023. júl. 8. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A főzés művészet, nem tudomány.
2023. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

A főzőtasakos rizs ebből a szempontból sem szerencsés, nem tudod megkóstolni közben, hogy jó-e. Tényleg azt javaslom, hogy vegyél normális rizst, fogj egy bögrényit belőle, meg két bögrényi vizet, sózd meg, tedd fel főni kavargatás nélkül. Ha még épphogy nem főtte el a vizet, akkor kóstold meg, ha jó, akkor vedd le a tűzhelyről, hagyd állni egy kicsit, aztán edd meg. Ha még nem jó, akkor önts még hozzá meleg vizet.

Így is bőven benne vagy 20 percben.

2023. júl. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!