Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mostanában eléggé ráfüggtem a...

Mostanában eléggé ráfüggtem a tiramisura, lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár hétben elkezdtem tiramisukat készíteni magamnak reggelire (1 adagba 1 db nyers tojást teszek), kicsit módosított recepttel, de nagyon szeretem így. Kb heti 3-4x ettem ezt az utóbbi 2-3 hétben. Viszont ugye nem mindennapi fogyasztásra találtak ezt ki, és érdekel, hogy lehet-e bajom ennyi nyers tojástól?

2023. júl. 4. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Elhízhatsz és/vagy szalmonellás lehetsz tőle.

Egyik sem túl jó következmény.

2023. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az elhízás lehetősége nem áll fenn, számolom a kalóriákat (és az én receptem szerinti tiramisuban nincs is sok), a szalmonella miatt aggódok én is kicsit.
2023. júl. 4. 12:55
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem, itt európában kicsi az esélye, hogy valaha is elkapnád tojásokból.

Ha megbízható forrásból van a tojás, akkor nem hiszem, hogy aggódnod kéne miatta.

2023. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

Szalmonella bármilyen forrású tojáson lehet.

A legjobb lenne ha a receptedbe belevinnéd a hőkezelést.

A tojásnak gőz felett 6 perc kell 70 fok felett

2023. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Vagy csináld a tejszínhabos változatot,ilyen melegben veszélyes a nyers tojás.
2023. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha elkészíted és azonnal megeszed, vagy azonnal hűtőbe teszed és úgy eszed meg, akkor nem számít, hogy meleg van. Szalmonella a tyúktojás héján lehet, akkor kerülhet bele, mikor feltöröd. Ahhoz, hogy megfertőződj, egy nagy adag bacit kell bevinned. Gyakorlatilag az kell hozzá, hogy annak a kis szalmonellának, ami bekerült a tojás héjáról, legyen ideje és lehetősége elszaporodni a sütiben. Tehát ha a nyers tojást azonnal megeszed, akkor szinte biztos, hogy nem lesz bajod tőle. Ha pedig hűtve volt végig, és jól működik a hűtőd, jól van beállítva (tegyél be szobahőmérőt és teszteld le, hogy az alsó polcon, felső polcon, elöl, hátul, ajtón hány fok van), és nyilván nem tárolod napokig, akkor szintén nem lesz bajod tőle. A hűtőnek tökmindegy, hogy tél vagy nyár van odakinn, ha jól működik, fixen tartja az 5 fokot benn.
2023. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

A szalmonellafertőzés mindig lehetséges, ha bármilyen tojásos ételt eszel. Bár nem hiszem, hogy gyakori. Mi gyerekkorunkban is ettünk tojássárgáját cukorral kikeverni torokfájásra :D


Egyébként én is csak az igazi, nyers tojásból kikevert tiramisut szeretem. A főzöttnek meg a tejszínesnek semmi köze hozzá.

2023. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon profik a válaszokat értékelők itt a gyakorin. Aki nem ajánlja a nyers tojás evést azt lepontozzák. Bekaksizok menten. Igaza volt haveromnak, hogy itt csak túlnyomórészt a 10-12 éves korosztály írogat meg értékel.


Ha számolod a kalóriát elhízni nem fogsz. A nyers tojást meg egye az aki szerint egészséges és semmi bajod nem lehet tőle.

2023. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%
tiramisu általi halál
2023. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8: Nyilván van esély szalmonellára. De nem gyakori.

Én még 44 év alatt sose találkoztam vele. Pedig készítek rendszeresen tiramisut, és másnál is szoktam enni.

2023. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!