Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Savanyú, éretlen almából mit...

Savanyú, éretlen almából mit készíthetnék?

Figyelt kérdés

Nem az a nagyon-nagyon éretlen, de azért egyértelműen még éretlen.

Cukorral, kompótnak mennyei. Mi mást lehetne még belőle készíteni?

Nagyon sok van... Lepotyognak idő előtt...

Melyik süti, amelyik jó lehet ilyen almából?



#alma #savanyú #értelen
2023. jún. 26. 11:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Legutóbbi alkotasom a "csoro almaspite" volt. Nagyon kivantam de nem akartam tésztát gyurni. Szoval haztartasi keksz egy sorban ra az alma. Elotte reszeled, fahejjal, cukorral picit megparolod. Aztan meg egy sor keksz. Es be a hutobe. Hat egy zseninek ereztem magam:Dd



De masik kedvenc almas sutim meg a klasszik apple crumble.

2023. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Almás piskótát, cukeos tezsta es tetejet megszorni fahejas cukorral



Ileltve hazi almaszoszt befozni, szinten cukorral.


Lehet reszelni es ugy csinalni pitet nagy mennyisegben es akkor nem erzed hogy kemyeny. Az izet szinten cukorral es fuszerekkel ellensulyozod.


Vagy kivajod fuggolegesen a kozepet, megtoltott diokremmel es megsutod sutoben

2023. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Babakaját. Lereszeled az almát, kicsit cukrozod, és keversz hozzá darált háztartási kekszet, meg esetleg egy kis barackot. Ne tévesszen meg a neve, reggelire vagy nasinak kiváló.
2023. jún. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Huhh, köszi mindenkinek!!! Sok jó ötlet, nem mind jutott volna most eszembe.

Igyekszem felhasználni az összes almát, ha már termett, úgyis minden más olyan drága...

2023. jún. 27. 09:41
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sok az ilyen jellegű almád, és van mód aszalásra, akkor ez a mód is hasznos lehet. Aszalás néhány előnye: hűtő kapacitást nem terheli-, az aszalt almából készült kompót/leves finomabb, mert enyhén karamell ízű. Tárolásánál arra ügyelj, hogy az aszalványt a molyok előszeretettel támadják, károsítják. Én nagyobb dunsztosüvegbe teszem el, amit jól lezárok.
2023. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én gyümölcslevesbe is szeretem, csak teszek hozzá más, érett gyümölcsöt is.
2023. jún. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Rántott almát meg nem lehet belőle ugye? Az alábbi ötletekhez meg csak annyit, hogy vegyél alapul egy körtés receptet és cseréld ki ilyen éretlen almára.

Szárnyaljon a képzelet!

2023. jún. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!