Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell finom sajtos pogácsá...

Hogy kell finom sajtos pogácsát sütni? Szilveszterre szeretném, és olyat amelyikben sok sajt van.

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem van egy receptem, kicsit bonyolult, de ez viszi a prímet mindenhol. Leírom, hátha neked is tetszik.

3 dkg élesztő , 3 tojássárgája,1 egész margarin,1 tk só,1 tejföl. 30 dkg sajt, fele füstölt fele sima. Liszt, amennyit felvesz a tészta. Az élesztőt belekevered kb 2 evőkanál tejfölbe , és összegyúrod a többi hozzávalóval. Liszt mennyiség ehhez a recepthez nincs adva, mert azt majd te látod, hogy mennyit vesz fel a tésztád. Olyan hááá.. tésztaállagúnak kell lennie, és ne ragadjon:))

Az összegyúrás után pihentesd a tésztát, kb egy óráig hadd keljen meg. Utána kinyújtod, kb 1,5 cm vastagra. Jön a hajtogatás. Felülről alulra hajtod majd jobbról balra a tésztát.15 percet pihen. Kinyújt , megint ugyanígy hajtogat.pihen. Ezt még harmadszor is eljátszod. Utána nyújt szaggat, süt, tetejére is mehet sajt. Tudom, hogy macerás és bonyolutl, de mikor csinálod már nem is lesz az meglátod, és az íze isteni, kárpótol majd . Ja, a recept 1 tk sót ír én két és felet szoktam tenni, mert mi szeretjük ha érzik kicsit a sós íz. Én is ezt csinálom szilveszterre 3 x-os adagban, én juhsajtot is fogok most használni.

2008. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ez a vajas recept van meg,kicsit macerás a hajtogatás miatt de nagyon finom amikor kész :)) jó étvágyat hozzá
2008. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sajtokkal a finom?

Én is probàlom megcsinàlni majd,de trappista sajtot mifelénk nem lehet kapni:((((((((((((88

2008. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
a második vagyok,én vegyesen szoktem,trapista+füstölt sajt vegyesen
2008. dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, akármilyen sajt jó, amilyened van, lényeg hogy le tudd reszelni.
2008. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Köszi.holnap én is kiprobàlom:)
2008. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

itt találsz :


[link]


[link]


[link]

2008. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2008. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a tippeket, kicsit tartok a hajtogatóstól, mert még soha nem próbáltam, de egyszer csak el kell kezdeni.Holnap kipróbálom, és ha nem sikerül még mindig lesz időm másikat sütni, vagy ujrapróbálni.
2008. dec. 29. 19:15
 10/16 anonim ***** válasza:
98%
Bocsi de ezt sajtos rúd ként is el lehet készíteni? Mert én töpörtyűs pogit sütök és már megvettem hozzá mindent, de állati jól hangzik ez a pogi recept.
2008. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!