Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtad, hogy nem lehet tojást...

Tudtad, hogy nem lehet tojást főzni a mikróban?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 25. 00:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szétrobban? Nem tudtam.
2023. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%

Egy pillanatig komolyan vettem a kérdésedet, de amikor odáig értem, hogy a TOJÁSHÉJ lecsapta a villanyórát, illetlen szó szaladt ki a számon.


Nem, nem tilos tojást főzni benne. De azokat az ételeket a tojáson kívül is, amelyekkel hasonlóképpen járhatsz. A működés elve elnagyoltan az, hogy az ételben lévő folyadékmolekulákat rezgésbe hozza, ami hő formájában manifesztálódik. A folyadékot nem tartalmazó alapanyagokhoz nem használható.

Virsli, kolbász, borsó, bab stb. is ki tud pukkadni. Kukoricapattogtatáshoz pl. megfelelő, babot pattogtatni nem szoktunk.

Lágytojást minden további nélkül lehet készíteni benne, csak célszerű ehhez egy tojást imitáló kis edényként használni. Felütöd a tojást, belecsurgatod a a tartalmát. A sárgáját egy-két helyen megszurkálod, és már mehet is. Nem kell, hogy szétfolyjon.

2023. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
Vízben jó.
2023. ápr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Vuk-91 ***** válasza:
81%
Én inkább maradnék a kis olajjal való sütésnél.
2023. ápr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
Sütni sem lehet?
2023. ápr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%
15. Lehet, de egy speciális edény kell hozzá, amelyben a zsiradékot meg tudod forrósítani. Pusztán a mikrohullám nem elég.
2023. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, 16 os, nagyon kedves Tőled.
2023. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
egy tojásos receptet csinálok csak benne, kerámia bögrébe kell ütni, elkavarni 1 tojást, só, csipegetni bele kenyérbelet, apróra vágott szalámit, sajtot, ki mit szeret, elindítani 1-1,5 percre, és szépen feljön a tetejéig az elkészült "rántotta", arra hasonlít lejobban. ökölszabály hogy még ott melegében 1-2 perc alatt el kell fogyasztani. nagyon jó hirtelen tojásos recept
2023. ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Főtt tojást tudom hogy nem lehet, de rántottát szoktam és egész jó.
2023. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mikró használati utasításában le volt írva, hogy egészben nem lehet, de felütve és a sárgáját megszurkálva lehet.


Ez a villanyóra lecsapós sztori sántít nekem is. Én amúgy margarint robbantok a mikróban a leggyakrabban. Bögrében olvasztom, elővigyázatosságból teszek kistányért a tetejére, de volt már, hogy levitte. Májat is robbantottam már, az a mikró megállítása és ajtónyitás után robbant, éppen el tudtam kapni a leröpülő üvegfedelet, nem tört össze semmi. Pedig az is meg volt szurkálva.

2023. ápr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!