Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéspörköltbe szabad egy...

Sertéspörköltbe szabad egy kevés zsályát tenni?

Figyelt kérdés

Szoktatok zsályát tenni bele a fűszerezéskor vagy egyáltalán van értelme?


Azért érdekel mert nagyon egészséges fűszer viszont nem tudom mennyire rontaná el az ételt. :)



2023. ápr. 16. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Minden ételbe SZABAD mindenféle füszert tenni, a kérdés, hogy szokás-e meg jó-e bele.

A pörkölt eléggé hagyományos étel, abba nem igazán illik, sem ízben, sem a szokások miatt.

A zsálya elég intenzív ízü füszer, ami nem túl jól illik a magyaros pörköltízhez, inkabb a mediterrán kpnyha füsezere, másféle aprópecsenyékhez, párolt zöldségekhez, tésztamártásokba inkább jó lenne.

Egyébként mindenféle füszer egészséges, amivel figyelni kell, azok a csípös ízek, mert azt nem mindenki bírja vagy szereti, de a többinél nincs semmiféle megkötés.

2023. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tegyél bele, a zsálya nem illik a pörkölthöz. Ahogy az előző írta, inkább a mediterrán ízvilág fűszere.
2023. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt eddig is tudtam hogy a zsálya mediterrán ételek fűszere amikhez használtam is csupán gondolkodtam rajta hogy kipróbálnám :) viszont a leírtakra alapozva inkább mellőzöm.
2023. ápr. 16. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Jól teszed
2023. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha bevállalod, párhuzamosan készíts kétfélét. Nem kell mindent duplán. Egy kisebb edénybe átteszel egy keveset a félkészből. Abba tedd a zsályát.

Ha fantasztikusnak találod, legközelebb az egész készülhet úgy. Ha nem ízlik, elviselhető a veszteség.

2023. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Magadnak kipróbálhatod, de én egy adagba tennék csak - nem fontos belefözni, elég belekeverni és összemelegíteni.

Ha másnak is fözöl, akkor elöször kóstoltasd meg vele, vagy nevezd másnak, ne pörköltnek, akkor kevésbé meglepö a szokatlan íz

2023. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Jó lehet egy mediterrán pörkölt.
2023. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Rendőrség mit mondott?
2023. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 scamdemic ***** válasza:
53%
8: azt, hogy törvény nem tiltja, tehát szabad.
2023. ápr. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!