Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tésztát hova szoktatok kelni...

Tésztát hova szoktatok kelni hagyni? Videókban latom hogy csak letakarják az asztalon. Nekem úgy nem kel meg.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 9. 16:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Zárt helyen, vagy a sütőben, vagy a mikróban kelesztem. De egyiket sem melegitem fel, de kelesztőtálat használok.

A lángos tésztát azonban hütőben, olajozott lezárt zacskóban kelesztem. Ami marad belőle másnap is süthető frissen (kefires recept). Ennek több időt adok.

2023. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szobahőmérséklet is elég, de melegebb helyen gyorsabban kel. De bekapcsolt sütőbe nem érdemes tenni, ott gyorsan túlmehet a hőfok és elpusztul az élesztő.

Mondjuk nekem a pizzatészta a hűtőben is kikel a tálból.

2023. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem egy videót láttam ott simán az asztalon hagyja letakarva. Ja és 40 percre. Hát ott nekem nem csinál addig semmit.

Sütőben nagyon minimális épp langyosra tettem, úgy igen.

2023. ápr. 10. 21:07
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha a konyhában van legalább 25 fok, akkor simán megkel. Nyáron nálam is van annyi, ha nem több.

Nálad hideg van a konyhában a kelt tésztához, ugyanúgy, mint nálam. 20°C az hideg. Vannak akik ilyen hőmérsékletet tartanak a konyhájukban.

2023. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ha éppen fűt kályha, de az sem egyenletesen, hanem szakaszosan. És ha már nem kell fűteni? Akkor hova teszem?
2023. ápr. 11. 13:23
 16/19 anonim ***** válasza:

Most direkt értetlenkedsz?

Nyáron nyilván alapból sem 20 fok van a konyhában.

2023. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A kérdésedből azt érzem, hogy nem saját készítésű kovászt használsz, hanem vásárolt élesztőt. De ezt csak gondolom. Hogy biztosra menjek, inkább kérdezek: Hogyan használod az élesztőt? Instant élesztőt használsz a liszthez keverve? Vagy friss (kocka) élesztőt használsz langyos tejben felfuttatva? Mennyi liszthez mennyi élesztő?
2023. ápr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mindig teszel az élesztős dolgokba egy kiskanál cukrot is? Ha nem teszel, sokkal lassabban vagy egyáltalan nem keleszt



Mindig felfuttatod az élesztőt a langyos tejben? Ha nem, akkor leht hogy rossz az élesztő és azért nem keleszt.



Mindig langyosan teszed be a tésztába a híg hozzávalókat?pl víz, tej. Ha hidegen, akkor nagyon nagyon lassan kel meg akár 10 óra.



Ha a fentiekben nincs hiba, akkor a szobád túl hideg. A picit több cukor ywgithet illetve a kályha mellé tenni pl tókéletes. Jamie olivernek a videóiban kb 22-24 fok van és a lámpák ezt tovább melegitik. Ráadásul már egy órája bekészíti a tésztát, tehát begyúrja, megkeleszti. Utána begyúr egy másikat, azt levidózza. És előveszi a korábban begyurtat.


Átlagos háztartásban is annyi fok van.


Tedd a kályha mellé ha ott van legmelegebb a lakásban. Vagy ami mßg segíthet ha forralsz vizet egy lábasba, azt beteszed a kikapcsolt sütőbe és melléteszed a letakart tálban a tésztát. Így a sütőben picit melegebb lesz mint a lakásban, ezáltal gyorsabban kel a tészta.

2023. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Jó tippeket adtatok, köszönöm. Kocka élesztővel és instanttal is csináltam már, cukorral, pici liszttel. Szerintem ezzel nincs probléma. Írtam hogy ha sütőbe teszem minimális hőre kapcsolva, úgy mindig szépen megkel.

Csak az nem világos hogy egy konyhaasztalon hagyva ugyanezt hogy érik el. De akkor ezek szerint csak hideg van nálunk.

2023. ápr. 12. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!