Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik nem tudnak/nem szoktak...

Akik nem tudnak/nem szoktak főzni: ti mit szoktatok enni?

Figyelt kérdés
Rendeléseken kívül
2023. márc. 23. 21:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok főzni, de régen amikor még nem tudtam főzni, és valami meleg ételre vágytam:

Melegszendvicset csináltam (ezt lehet tonhalasan vagy pizzásan is megcsinálni.)

Veszel pizzatésztát és ráraksz különböző feltéteket (persze ehhez kell egy sütő, de tegyük fel, hogy van.)

Virsli+ leveles tészta lapok= virslis csavart.

Leveles tészta+sajt=sajtos ropogós.

Ha tudsz virslit főzni, akkor tojást is könnyen elkészíthetsz.

De tök jó ötlet a sült virsli/tükörtojás/bacon.

Veszel zacskós rizst, kifőződ, összekevered zöldségekkel.

Bulgurt, de főleg a kuszkuszt úgy is elkészítheted, hogy forró vízzel leöntöd, beissza és megfő gyakorlatilag. (Szerintem jobb egyébként főzni.)

Főzől tésztát, nem nehéz, nem lehet elrontani szinte és gyorsan megfő. (Egy barátnőm régen tűzhely hiányában, még mikróban! is megoldotta. Tésztából ehetsz mákosat, diósat, sajtos-tejfölöst, túrós tésztát, pesztósat!, egyszerű hamis carbonarat (mondjuk az eredeti nem sokkal nehezebb és sokkal finomabb.)

Ajánlom még a fagyasztott spenótot, kiolvasztod kicsit főzöd, sózod, borsozod, én még 200 ml tejszínt szoktam belerakni+ tészta, kész is a spenótos tészta (frissből még jobb lehet, tervezem kipróbálni.)

- Egyszerű paradicsomos tészta

-Bàrmilyen csirkemellet étel könnyű, mert gyorsan átsül, gyakorlatilag elronthatatlan (mézes-mustáros csirke, parmezános csirke, mexikói csirke, sütőben sült paradicsomos/gombás/tejszínes/sajtos/őszibarackos/ananászos csirke :).



Tegyük fel, ezután hogy nincs időd főzni, akkor én ezeket enném:

Kapható az a zacskós kínai leves- mi azt ritkán ha nincs semmi ennivaló virslivel/ sajttal szoktuk enni. Én néha tojás levest is csináltam belőle, amikor még nem tudtam elkészíteni.

-Lasagne: A félig kész, ami kapható pl a Lidlben, csak rakd be a sütőbe, a dobozon jelzett ideig.

Egyéb félkész ételek megmelegítése: Lidlben, Tescoban vannak egész ehetők.

Salátákat készíthetsz, vagy tortillába is lehet rakni nagyon sok mindent. Itt sem árt egy kis csirkét megsütni, de nem muszáj.

-Tonhalas tésztát is gyorsan, egyszerűen csinálhatsz :).

2023. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Pékaüti, szendvics, mirelit pizza, mirelit lasagne
2023. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!