Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik nem tudnak/nem szoktak...

Akik nem tudnak/nem szoktak főzni: ti mit szoktatok enni?

Figyelt kérdés
Rendeléseken kívül
2023. márc. 23. 21:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Kész ételeket veszünk, amit csak sütőbe kell bedobni vagy mikróban kell melegíteni. Sok mirelit cuccot veszek ami mellé csak a köretet kell főzni.

Amúgy rendelni is szoktunk, meg főzni is alap kajákat, amik gyorsak és egyszerűek. Pl.: bolognai vagy valamilyen tészta, rakott brokkoli, lasagne, rizs és mirelit rántott hús, bulgur srb.

Igazából olyan nincs hogy valaki nem tud főzni, ha el tudod olvasni a receptet és van kezed akkor tudsz. 🤷‍♀️ persze a recept lehet rossz, futottam már bele ilyenbe is. Én azért főzök így mert kevés az időm de azt is sajnálom a konyhában tölteni.

2023. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudok főzni, de per pill egy olyan szeencsétlen albérletben lakom, ahol nincs konyha, csak egy mikró. Kifőzdében, kínaiban veszek kész ételt, vagy ebédszállító cégtől rendelek. Tojásrántottát, virslit tudok mikróban készíteni, meg van egy toast-sütőm, abban melegszendvicset. Néha áruházi készételt és konzervet veszek.
2023. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem aki nem tud főzni (nem azért mert nem akar hanem mert nem tudott vmiért megtanulni) szerintem tanulja meg, próbálkozzon receptekkel kísérletezzen, sokat lehet vele spórolni (bár mostani árak mellett kevésbé de kevesebből jön ki ha a szállítást is nézzük). De finomabb is mint az átlag rendelgetős helyekről kapott kész kaját. Ne kövezzetek meg, nincs bajom vele azoknak is megvan a maga előnyük. Ez az én véleményem.
2023. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem fogod elhinni, pedig igazat írok: én legtöbbször chipset eszem. Nem híztam el, mert van, hogy egész nap csak 1 vagy 2 zacskóval eszek meg, és mást semmit. Ennyi kalória pedig az életbenmaradásomhoz kell, mert közben dolgozom. Igaz, nem fizikai munkát.

Van úgy, hogy a chipset vajba mártogatom, az a kajám. Vagy a sima pufi kukit mártogatom vajba, reszelt (édes) üveges paprikába.

De magában eszem a kockázott bacont vagy a combsonkát is (azt én kockázom fel).

Mellé joghurtok, sajt (szintén magában).

Néha lágytojás, szintén magában, kenyér nélkül. Így esik jól.


Így élek. És nekem így nagyon jó, bár saját magamnak is fura vagyok.

2023. márc. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Szendvicset, müzlit, gyümölcsöket, kekszet, stb.
2023. márc. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

amit anyám főz.

meg pogácsát, sonkát, sajtot, mikrózható készételt.

2023. márc. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%

#16

Te jó ég, ezzel nagyon hamar le kellene állnod... Tudod hogy milyen durva tápanyaghiányt okozhat a rost meg a vitaminok hiánya?

2023. márc. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

Apukám főz, za ő főztjét. Amúgy tudok főzni, csak kevés az időm gyerekek és full time munka mellett, míg a szüleim ketten vannak, és így tudnak olyat főzni, amit nem lehet kis tételben főzni. Szóval win-win.


Rendelni szinte sosem szoktunk, ár-érték arányban nem felel meg.

2023. márc. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%
Pékcuccokat, szendvicseket, édességet... 1-2 hetente 1x eszek hús félét, levest évente 2x, gyümölcsöt szintén
2023. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%

Nálam anyum sosem főzött, apum sem, mindig meki volt és ilyen instant ételek pl. fagyasztott szilvás gombóc/turógombóc, előre panírozott cordon blue porkrumplipürével stb.


Felnőtt lettem és én magamnak főzök (mert így olcsó) ezeket általában ugyanazokat:

tonhalas spagetti olivával, paradicsommal stb.

pizza otthon gyúrom, nem nagy ügy

palacsinta sósan is - édesen is

főzelékek kedvencem a zöldborsó

csirkemell fetával spenóttal

csirkecomb kókusztejben főtt, currys

pudding, saláták, tortellini stb.

2023. márc. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!