Vettem 5 kg pörköltnek való húst (akciós volt). Megfőzve fagyasszam le, vagy nyersen?
Ahogyan szeretnéd, mindegy.
Én megfőzném. Kevesebb pepecselés, meg kis adagot nem is jó főzni.
A te döntésed, de kis adagikban megfőzni macerásabb, mint megfőzni, és kiporciózva lefagyasztani.
Megfőzve is köret nélkül fagyasztanám le, a pörkölttel nincs gond, de a lefagyasztott, kiolvasztott köret messze elmarad a frissel készített minőségétől, és egy köret nem is órák alatt készül el.
Kis adagokban (nyersen) minek fagyasztanád le?
Szereted fizetni a rezsit? Azt a pénzt inkább utald át nekem! :D
Ha 10-szer annyit főzöl egyszerre, mint egyébként, az közel se jelent 10-szer annyi energia befektetést. Valamennyivel több, de nyilván nem 10-szer annyi.
A munka, ugyanez. Ízesítés, kevergetés, odafigyelés, stb stb... Ha egyszerre főzöd meg, ez mind egy egyszeri alkalom.
Ha 10-szerre, akkor 10-szer kell ezt végig csinálnod.
Ha egyben főzöd meg, és kis adagokban fagyasztod, felolvasztás után vagy hozzá se kell nyúlni, vagy minimális munka van vele (kiforralás, ízének, állagának pár másodperces finom hangolása)
Sokszorosan, és több szempontból megszivatod magad, ha nyersen, és kis adagokban fagyasztod le.
Minden egyes alkalommal, teljesen az alapoktól, mikro adagokkal végig szórakozhatod a teljes folyamatot, szakaszos párolással, órákig tartó kontrollal, íz, állag beállítás végső simításaival, stb stb, újra és újra.
Egyetlen alkalom helyett! :D
Csak egy picit gondolj bele a helyzetedbe, és melyik verzió milyen további teendővel jár, és hamar rájössz, hogy fölösleges volt ez a kérdés!
Én megfőzve, tálalásra készen szoktam lefagyasztani 1 adagos kis műanyag dobozokban.
Ha kell, csak kiveszek 1 dobozt, csinálok valami köretet és lehet enni.
Sokkal praktikusabb mint minden alkalommal főzőcskézni.
7-es (5-ös vagyok) a legtöbb étel azért jobb frissen, mert a fagyasztás teljesen más jellegű sejtroncsolást végez, mint egy hőbehatás.
Ha azonban az alapanyag eleve túlesett egy háztartási lassú lefagyasztáson, akkor utána bármilyen wudu mágiát használva se lesz olyan a végeredmény, mint egy előhűtött alapanyagból, ami nem volt lefagyasztva.
Tehát, értelmét veszti a nyersen lefagyasztás.
Sőt! A kötött víz megfagyásának a sejtroncsolása sok esetben sokkal jelentősebb, mint egy hőközlésen, és főzési veszteségen átesett alapanyagban maradt kötött víz által okozott sejtroncsolás!
Pont ezért érdemes blansírozni a magasabb víztartalmú (zöldségek) alapanyagokat, fagyasztás előtt! Hogy kiolvadva, ne mosogató rongy állaguk legyen, hanem lehetőségekhez mérten, csökkentsük a kompromisszumokat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!