Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rizses húst hogy készítitek?

Rizses húst hogy készítitek?

Figyelt kérdés

Már annyiszor főztem és mindig szetfo a rizs.

Realos "A" minőségű hosszuszemu rizset használok,már le is piritottam, forró vízzel engedtem fel mikor a húshoz raktam, 1 bögre rizshez 2 bögre vizet teszek és még mindig nem olyan, mint az éttermekben amit adnak pergos rizses húst. Volt, hogy külön főztem a rizst és a húst és utána összekevertem, hagytam állni kicsit, de akkor nem olyan az íze. Nem olyan mint amikor azt a finom szaftot felszívja a rizs.

Évtizedek óta főzök, de a rizses hússal mindig csődöt mondok.. :(

Segítsetek, mit rontok el?


2023. márc. 9. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem, akkor az első variációban a pörkölthöz teszed (így is kell) és kétszeres mennyiségű vizet teszel hozzá.

Szerintem a pörkölt levét-zaftját nem kalkulálod, így sok a folyadék, ezért fől szét.

Az mondjuk egyáltalán nem gond, ha egy rizses hús nem pereg, nem is kell, hogy peregjen, de a szétfőtt rizs tényleg nem ideális.

Tegyél kevesebb vizet, mondjuk bő egy bögrényit és fedő alatt, lángelosztón (gáz esetén) kis lángon főzzed! Ha kevésnek bizonyul a víz, egy keveset a végén tehetsz hozzá. Ne kevergesd menet közben!

2023. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Sejtésem szerint az éttermekben nem készítenek rizses húst, csak rendeléskor keverik össze.
2023. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Tűzhelyen :)
2023. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Átöblítetted rendesen a rizst előtte? A benne lévő keményítőt nem árt kimosni belőle, amennyire lehet. Én egyébként főtt állapotában szoktam a húshoz keverni, nem együtt főzöm.
2023. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

A külön megfözött rizs és pörkölt összekeverve nem lesz soha rizseshús, ahhoz az kell, hogy a rizs a pörkölt levében fözödjön meg. Emellett a rozst elmosni értelmetlen dolog, csak a hasznos anyagok nagy részét dobod ki, és nem ettöl lesz pergös a rizs.

Az elsö válasza lesz a megoldás, a pörkölt szaftját is bele kell számítani a rizshez adott folyadékba, nálam az vált be, hogy a pörköltet egész rövid lével készítem, a rizshez csak másfélszeres vizet adok, amikor ezt felvette a rizs, megkóstolom, ha még nem elég puha, akkor forrásban lévö vizet adok hozzá pár kanálnyit egyszerre.

2023. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy szoktam, hogy a megmosott, lecsepegtetett rizst beleteszem a pörköltbe, és kb. másfél bögrényi vizet öntök a két bögre rizshez. Ha felforrt, lefedve beteszem az -addigra már- előmelegített sütőbe, és ott párolódik készre. Mindig sikerül.
2023. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy szeretem ha szétfő, és szottyos kicsit a végén, nem száraz. Pörköltet főzök, amikor már majdnem puha a hús akkor felöntöm vízzel, hozzáadom a rizst, utánasózom, és addig főzöm, amíg a rizs megpuhul.
2023. márc. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet az a baj, hogy nem mostam át a rizst piritas előtt, de lehet, hogy túl forró vízzel ontottem fel és az alja azért fő szét a teteje azért marad pergos.

Nem is tudtam, hogy étteremben csak ha rendel valaki akkor keverik össze a pörköltet a rizzsel.

2023. márc. 10. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, én írtam, de csak feltételezés, ne vedd tutira!

A rizses hús nem a felső kategóriás éttermek választékában található, hanem inkább a háziasan készülő ételeket kínáló kisvendéglőké. Csak azért gondolom, mert a takarékosság fontos, és a pörköltet és rizst külön is el lehet adni, de összefőzve már csak rizses húsként.

Pest, Erzsébetvárosban rendszeresen ebédeltem egy alagsori kifőzdében. Nagyon ízletes volt minden, de nem a gasztronómia csúcsa. Ott minden nap volt vagy négyféle pörkölt, hatféle köret, többek között. Ott konkrétan láttam, hogy ha rizses húst kérsz, tálalásnál keverték össze.

Ebből nem következik, hogy minden hasonló helyen, és azt sem állítottam, hogy olyan lesz, mint együtt főzve. Ami biztos, és a kérdésedben is úgy írod, ti hogyan szoktátok, hát én nem szeretem összefőzve.

Viszont kimosom a keményítőt mindig a rizsből.

2023. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!