Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől van fura szaga/íze az...

Mitől van fura szaga/íze az airfryerben készült ételeknek?

Figyelt kérdés

Olyan égett gumi vagy műanyag szag.

Először azt gondoltam az első használatnál lesz csak ilyen, mint a szendvics/gofri sütő is büdös volt de pár használat után elmúlt, de ennél nem. Minden ételről meg tudom mondani szag alapján abban készült-e.

Nagyon zavaró.

Van esetleg tipp/ötlet mit lehetne ellene tenni?



2023. febr. 27. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nehogy véletlenül megírd, hogy milyen gépet használsz, hogy releváns válaszokat kaphass a kérdésedre.
2023. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, de nálunk nincs se fura szaga, se fura íze.


Gondolom, hogy valami olcsó, gagyi gépnél ez előfordulhat, esetleg hibás vagy esetleg 180 fok feletti sütésnél olajhasználat mellett.

2023. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Más az íze, max megszokni lehet. Sose lesz olyan, mintha sütőben vagy serpenyőben sütötted volna. Aki mást mond, annak nulla ízérzéke van.
2023. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk aldis van és soha semmilyen fura szaga, íze nincs. Pedig a szárazabb dolgokat bespricceljük olajjal is.

3

Amúgy senki nem mondta hogy olyan lesz mintha olajban sütötted volna, van ami sokkal jobb így. Pl egy kolbász ami amúgy is zsíros.

2023. febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kitisztítottad alaposan az első használat előtt?
2023. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Na, olyan lesz ez is mint az a család a redditen akik imádták, hogy olyan kellemes pirított íze volt a rizsnek amit a slow cookerben csináltak, aztán kinyitották a gép belsejét, és tele volt ropogósra sült kis gyíkokkal amik belemásztak, aztán megmurdeltek.



Szerintem is szét kéne kapni a gépet, és megnézni, hogy van-e bennemaradt csomagolás vagy szennyeződés ami esetleg beleolvadt, vagy zárlatos-e esetleg.


Egy főző alkalmatosságnak nem kellene semmi ízének lenni.

2023. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg fura egy kicsit. Olajban sütve minden finomabb.
2023. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

7

Nem igaz. Pl a füstölt sonka, szalonna sokkal jobb ebben. Mert ha olajban sütöm ki, nagyon sós lesz, ebben meg nagyon jóízű.

2023. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!