Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Grillezés közben hogyan lehet...

Grillezés közben hogyan lehet megállapítani, hogy a húst meg lehet már fordítani?

Figyelt kérdés
Pl egy marha steaket. És látszólag mikor van készen? Azt tudom, hogy meg kell nyomkodni, de én arra vagyok kíváncsi, hogy szemmel mit lehet látni amikor közepesen átsült. :)
2023. febr. 23. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Bármikor meg lehet fordítani. Szemmel semmi sem látszódik a átsültségből. Húshőmérővel vagy tapasztaltabbaknak tapintással lehet megállapítani az átsültséget.
2023. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szemmel nem látni.

Kis tapasztalat kell hozzá.

2023. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ránézésre akkor sehogysem lehet megállapítani? Mindegy, akkor ha sütök valamikor megvágom a húst, hogy készen van e. :) Köszi!
2023. febr. 23. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Barátnőm szerint felforrósított serpenyőben 1:50 egyik oldal, 1:50 másik oldal, majd úgy hagyod, félig felemeled a serpenyőt, és alacsony gázon vajazod, amíg kell, majd 10 perc pihenő után fogyasztható.

Más húsoknál, pl. hambipogácsa, meg kell várnod, amíg a hús széle nem vált színt. Akkor kell hőmérőzni, amikor már átfordítottad, és rá van írv aa hőmérőre, hogy melyik húsnak hány fokos maghőt kell elérnie fogyasztás előtt.

2023. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vágd meg, mert azzal csak tönkreteszed. A legjobb módszer kezdőknek az, ha beleszúrsz egy hústűt vagy villát. De azt is megpróbálhatod, hogy kicsit rányomsz egy villát a tetejére, és oda-vissza "rezgeted". Érezni fogod a hús mozgásán, hogy mennyire sült át.
2023. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A hús szólni szokott, hogy fordítsd meg.
2023. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!