Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináltok a fánksütés...

Mit csináltok a fánksütés után maradt olajjal?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem "kivégezni".

Általános "sós" dolgokhoz nem igazán lehet felhasználni, mert simán kiütközik rajta az édes íz.

Tartogatni szintén nincs túl sok értelme. Úgyhogy alapból minimál mennyiségű olajat édesítek el. Esetleg próbálok még egy adag fánkot, vagy csörögét sütni.

Vagy ha valaki szereti a bundáskenyeret lekvárral, (ja, vannak ilyen aberráltak kiccsaládomban is) akkor akkor azt is sütök benne.

Bármilyen kelt tésztába ( bukta, csiga, stb) magában, vagy vegyítve vajjal, is teljesen jó.


Szóval tervezés kérdése, de a lényeg, hogy pár héten belül legyilkoljam, hogy kidobható legyen.

És ha lenulláztam, akkor mehet a többi közé. Flakonokba rakom, és ha megyek vásárolni, (aldi, benzinkút, stb, bárhol ahol beveszik, ) és útba esik, akkor ott lerakom, oszt azt kezdenek vele, amit akarnak.

2023. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Kiöntöm este sötétben a szembeszomszéd előtt lévő árokba az összes megmaradt olajat.
2023. febr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
XD)))))
2023. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
2:)))
2023. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

2-es, Klárika, a k-vaanyád, te vagy az! ???!!!

- cefrézős Joci, a szembe szomszédból-


ui.: tavasszal ráöntöm a cefrét az uborkapalántádra! Meg az igniszedre!

2023. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Hűha

Szerintem nagyon drága az olaj ezért én nem válogatunk 🤣.


Fele használt fánkos olaj felé rendes olaj megy a kaja alá.


Így abszút nem érezni semmilyen más ízt igaz hogy én inkább megtöltöm a már sült fánk tésztát mint édesítem minimális cukrot teszek bele ezért lehet nekem nem olyan édes az olaj. (Külön az olajat nem kóstolom 😀)


Nálunk így kb 2 hónap alatt simán elfogy

2023. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Fele* bocsánat telefonom jobban tudja mit akarok....:)
2023. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
6# Fánkos olajat teszel a pörkölt alá?:))
2023. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

#8 olvass.


1.Fele fánkos fele rendes olaj

2.pörköltöt nem szoktam készíteni, sehol se írtam ilyet.


Viszont pl lisztet piritok rantashoz borsó főzihez, kelt tésztás tálat azzal kenem ki fele-fele arányban, paradicsom levest amikor készítem akkor az alá is az ment múltkor hagymát azon piritottam abba úgy is kell cukor, zöldséges karaj csíkot csináltam akkor tájt az alá is tök jó volt, lecsós húst azon piritottam stb :)


Meg én nagyon kevés olajat használok kb 4-5cl egy főzés naponta viszont főzök. Mindennap ..

2023. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Még egyszer sütök fánkot abban a szezonban, aztán megy a gyűjtőbe az olaj.
2023. febr. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!