Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha nem fut fel az élesztő,...

Ha nem fut fel az élesztő, akkor nem lesz jó a sütemény sem?

Figyelt kérdés
Mindent úgy csinálok ahogy írják (langyos tej, csak cukor), az élesztő is még januárig eláll, mégsem sikerül, másodjára sem. Leveles tésztát akarnék csinálni, de már úgy vagyok vele, hogy inkább kidobok mindent, és elugrok a boltba mirelit leveles tésztáért.

2022. dec. 13. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
lisztet tettél a tejbe?
2022. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, de az tudtommal nem kell
2022. dec. 13. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Hát, de, jó bele, meg rá is.

Úgy értem keverj a tejbe is, nem is túl keveset, meg szórd meg a tetejét, az lezárja a tej felületét, hogy ne szökjön el a gáz.

2022. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
De amúgy nagyon jó mirelit leveles tészták vannak, biztos nem tökölnék vele otthon.
2022. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Harmadjára már felfutott végre. Úgy hogy bemelegítettem egy kicsit a sütőt és beraktam az élesztős bögrét.
2022. dec. 13. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Kevés cukor és liszt is kell a langyosított tejbe.

Ha mindez benne van, és mégse fut fel, akkor bedöglött az élesztő.


Pont erre szolgál a felfuttatás, hogy ne az értékes alapanyagokkal együtt kelljen kidobni mindent, ha mégse műxik az élesztő...

2022. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Igen,kell a liszt a tejbe nemcsak a cukor.Akkor fel kell hogy fusson.Ha nem akkor új élasztővel kell próbálkozni.
2022. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem simán tejben és cukros tejben is fel szokott futni. Nem ezen múlik. De az valóban lehet, hogy túl hideg volt a konyhádban. Kelesztéshez villanysütőnél az is jó megoldás, hogy csak a világítást kapcsolod fel, a hőmérsékletet 0-n hagyod. Így olyan 30 fokra melegszik, keleszteni nagyon jó.
2022. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

A friss élesztő egy élő dolog, meg tud buggyanni pl ha rossz hőfokon tárolod, akkor is.


Ha a tej túl meleg vagy túl hideg, az is lehet a baj, vagy egyszerűen rossz szállítmányt kaptál ki.

2022. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!