Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a koliban?

Mit főzzek a koliban?

Figyelt kérdés

Olcsó, gyorsan elkészíthető ételek kellenének elsősorban. Mákos dolgok kizárva. Eddig olyanokat főztem, hogy tészta, és rá valami. (Pl sajt, lekvár, sajt és virsli, túró)

Ami még fontos, egy lábasom van bent jelenleg, és az adminisztrációs szünetig, amikor majd ki kell költözni, nem is lesz bent nekem olyasmi, hogy serpenyő, vagy tepsi. Szóval elsősorban egy lábassal megoldható dolgok érdekelnek.


2022. nov. 27. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Húsleves,főzelék főtt virslivel,tojásos rizs valamivel,túrógombóc amit félkészen meg tudsz venni vagy szilvás vagy bármilyen amit szeretsz
2022. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Paprikás krumpli
2022. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Chilis bab
2022. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Surströmming [link]
2022. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Gyakorlatilag az egytálételek mind ilyenek, erre a kulcsszóra keress rá.
2022. nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg néha-néha konzerv, van babgulyásban, pörköltben, de láttam már kész levest is boltban.
2022. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Babot.
2022. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiket annó ettem nagyon sokat:


•levesek, mert ezekbe csak 1 szem krumpli, 1 répa, 1 petrezselygyökér, 1 leveskocka kell, meg egy pici tészta, és már van egy tartalmas meleg kajád


•sütő tök és szelíd gesztenye megsül egy kis alufólián is, nem kell neki tepsi, csak tekerd fele a fólia szélét. A tököt figyeld, mer leve van, lehet le kell itatni róla


•krumplit megfőzöl hajában, beirdalod, és a résekbe teszel sajtot, fokhagymás vajat és beletekered alufóliába, és a kis csomagot be a sütőbe



•almakompót


•zabkása. zabkását mikróban is, egy kis tej, a zab, cukor, pici fahéj, aztán jónapot kívánok


•rizses hús


•hajába főtt krumpli tejföllel, sajttal. az ökölnyi krumplit megmosod, olajjal bedörgölöd, villával megszúrkálod, és berakod a mikróba 10 percre.

ha megpuhult, bevágod keresztbe, kicsit megtöröd, és teszel rá sajtot, sót, tejfölt



Egyébként a ti kolitokban nincsenek kölcsönözhető dolgok? Kérdezz rá a recepción, nálunk volt olyan, hogy a portástól személyiért cserébe pár órára kaptál kölcsön dolgokat, pl lábast, tepsit, vasalót, hajszárítót, ami kellett. A legtöbb kollégista nem tart egy teljes konyhát, szóval erre az üzemeltető is készült.

2022. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!