Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortakrém recept? Valaki...

Tortakrém recept? Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni. 7 éves kislányomnak szeretnék a hétvégén tortát sütni. De még sosem készítettem. Szeretnék egy bevált torta alap receptet. És egy csokis tejszínes töltelék receptet. A külseje is olyan lesz, nem lesz fondant ,marcipán vagy ilyesmi. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget. :)
2022. nov. 3. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Torta alapnak piskóta, vagy vajas tészta: (175g puha vaj

175g cukor

140g liszt

50g mandulaliszt (lehet helyette lisztet hasznalni)

½ teáskanál sutopor

3 tojás)


1:1 tejszín es étcsoki össze olvasztva, kihutve, habosra keverve.

2022. nov. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

A tejszines tortakremek ha hagyomanyosan keszulnek, sok helyen felremehetnek. Ezert javasolnek inkabb olyasmit mint a street kitchen A tökéletes, sgaftos, csupa csoki torta receltje.


Az én kedvenc tortakrémem viszont ez [link] Nem biztos hogy kezdőnek való, mert a tojás vagy be sem sűrűsödik vagy összeugrik, de ha valaki turelmes es lassan kevergeti akkor ez egy szuoer receot, tartós is, biztosan nem csúszik szét a torta.

2022. nov. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

"A tejszines tortakremek ha hagyomanyosan keszulnek, sok helyen felremehetnek. "


Pl hol? A ganache-nal egyszerűbb recept nem létezik, nem tud "félre mennu"

2022. nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Keress rá bebepiskóta videóira a youtubeon. Fogsz találni kakaós piskótát és csokikrémet is. Lehet pl egylúdláb tortaban vagy más bonyolult recept részeként, de lesz. És ő a videoban mindnet elmagyaráz
2022. nov. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerű piskóta:

(annyi tojás, ahány tojás liszt és cukor)

( szerintem elég ennyi)

-5 db tojás( elválsztva sárgáját a fehérjétől)

-5 kanál liszt

-5 kanál cukor

-egy vaníliacukor

-2-3 kanál kakaó

-1 sütőpor( ezt lehet mellőzni, de én szoktam bele tenni)


Elkészítés: a tojásfehérjét felverjük kemény habbá, hozzáadjuk apránként a cukrot, vanília cukrot, a lisztet és a kakaót, sütőport majd a tojás sárgáját (ilyenkor ajánlatos, csak óvatosan fakanállal elkeverni, hogy ne törjön össze a hab). Megsütjük, 10-15 perc alatt.


Csokis krém:

-felverjük a tejszínhabot(egy literből, 4 piskótalapból álló tortára elegendő lett)

-olvasztok egy tábla csokit, összekeverem egy- két kanál mascarponéval és ha kicsit kihűl hozzáadom a tejszínhabhoz ( én három részre szoktam osztani a habot 3 tábla csokit olvasztva)

Hagyom kicsit állni a hűtőbe keményedjen egy kicsit meg a hab.


Az összerakásnál a piskótát meg szoktam locsolni meggybefőtt levével, a meggyet pedig a piskótalapok közé rakom.


Csokimáz a tetejére: 100 ml tejszínt megmikrózok és 100 gr étcsokit elolvasztok benne, majd rácsepegtetem a szélére.


Ha esetleg túl csömölős a krém, én még szoktam hozzáadni 1-2 kanál jaurtot.

2022. nov. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
google
2022. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy én is ajánlom bebepiskóta youtubecsatornáját, rengeteg hasznos tipp és gyönyörűszép sütemények/ torták receptjét találod ott meg. Nagyon emberien és egyszerűen elmagyarázva.
2022. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!